Aktualności

28. finał WOŚP z udziałem ZSI

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała w tym roku swój 28 finał. I jak w ubiegłych latach, tak i teraz uczniowie ZSI ze szkolnego wolontariatu pod opieką Pani Marysi Lelakowskiej wsparli tę akcję kwestując i pomagając w organizowaniu wydarzenia.

To wydarzenie jest jedną z największych akcji charytatywnych na świecie, której efekty od wielu lat widać w krajowych placówkach medycznych. Od początku akcji głównymi jej beneficjentami akcji są niemowlęta i dzieci, jednak na wsparcie liczyć mogą również seniorzy. Pozyskane w trakcie zbiórek środki wykorzystywane są na zakup zaawansowanych sprzętów medycznych, ambulansów, sprzętu rehabilitacyjnego i wielu innych dóbr ratujących zdrowie i życie.

W Słupsku WOŚP działa od samego początku akcji. Nasza młodzież rokrocznie włącza się w tę szlachetną i wspaniałomyślną inicjatywę prowadząc kwestę, nagradzając każdego darczyńcę uśmiechem i charakterystycznym WOŚP-owym serduszkiem.

Dziękujemy naszej młodzieży i Pani Marysi za udział w kweście i wsparcie Wielkiej Orkiestry. Dziękujemy za poświęcony czas i cenną pomoc w zorganizowaniu Punktu Wolontariusza.

Na naszą młodzież można zawsze liczyć!
smile smile smile
Wysłano 13 Stycznia 2020

„Szyja smartfonowa” – uczniowie „Medyka” na warsztatach w ramach „Nocy Biologów”

W dniu dzisiejszym uczniowie pierwszej klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pana Daniela Stawskiego uczestniczyli w warsztatach naukowych realizowanych w ramach IX edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów”. Zajęcia warsztatowe odbyły się w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi przy Akademii Pomorskiej w Słupsku.

„Noc Biologów” jest świetną okazją dla uczestniczących w tym wydarzeniu gości do zapoznania się z laboratoriami, ich wyposażeniem jak również tematyką prowadzonych badań naukowych. Nasza młodzież miała świetną okazję uczestniczyć w warsztatach pod nazwą „Szyja smartfonowa – plaga zespołów bólowych młodzieży”. Zajęcia dostarczyły naszym licealistom bardzo pożyteczną wiedzę na temat nadmiernego używania smartfonów w życiu codziennym i problemów z tym związanych. Zaobserwowano, że wśród nastolatków i młodych dorosłych coraz częściej zdarza się diagnozować problemy związane z tzw. sms-ową szyją (text neck syndrome). Dzisiejsze warsztaty były właśnie odpowiedzią na potrzebę kształcenia młodych ludzi w zakresie profilaktyki prozdrowotnej dotyczącej stylu życia korzystnego dla człowieka.

„Szyja smartfonowa” - to nowy zespół bólowy obserwowany przez specjalistów z różnych poradni leczenia. Zespół ten jest konsekwencją przymusowej pozycji ciała podczas korzystania z komputera, telefonu komórkowego czy tabletu. Powoduje to przeciążenie jednej grupy mięśni - np. mięśni obręczy barkowej, a osłabienie drugiej, np. mięśni szyi. Coraz częściej do szpitala zgłaszają się dzieci i młodzież z bólami głowy, karku, barków, okolicy międzyłopatkowej oraz drętwieniem rąk.

Warto Kochani ograniczyć czas, w którym korzystamy z naszych mobilnych gadżetów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to proste postanowienie do zrealizowania. Także jeśli nie możecie się droga młodzieży obejść bez dłuższego patrzenia w ekran telefonu, pamiętajcie chociaż o odpowiednim kącie nachylenia głowy. Z badań wynika, że jeśli jest on większy niż 20 stopni i w takiej pozycji siedzimy przez więcej niż 40 proc. dnia pracy to w istotny sposób zwiększamy ryzyko powstania bólu szyi. Dlatego warto trzymać telefon trochę wyżej i w miarę możliwości robić częste przerwy. Najlepiej gdyby były połączone z jakimiś ćwiczeniami i rozciąganiem mięśni szyi.
smile smile smile
Wysłano 10 Stycznia 2020

TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2020" DLA ZSI W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU PERSPEKTYW - TECHNIKA 2020!!!

OGROMNY SUKCES NASZEJ SZKOŁY!!!

TYTUŁ "ZŁOTEJ SZKOŁY 2020" DLA ZSI!!!

ZESPÓŁ SZKÓŁ INFORMATYCZNYCH NAGRODZONY W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU PERSPEKTYW - TECHNIKA 2020!!!

Z ogromną przyjemnością i nieukrywaną dumą informujemy, że nasze Technikum (ZSI) zostało nagrodzone tytułem „Złotej Szkoły 2020” w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw - Technika 2020. Nasz szkoła zajęła 5 miejsce w województwie, a 57 w kraju! To rewelacyjne osiągnięcie! Popularna, prestiżowa i zaszczytna „ZŁOTA TARCZA” wędruje do nas!!!

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej.

To ogromny sukces wynikający ze współpracy naszej dyrekcji, grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, dbających o dobre warunki pracy w naszej placówce. Jesteśmy bardzo dumni!!!

Gratulujemy i dziękujemy naszej dyrekcji, wszystkim naszym nauczycielom, uczniom i absolwentom – to WY Kochani pracowaliście w trudzie na ten tytuł. Wielkie brawa!!!


Wysłano 09 Stycznia 2020

WARSZTATY FERYJNE TWORZENIA PLAKATÓW I GRAFIK W PLASTYKU

WARSZTATY FERYJNE TWORZENIA PLAKATÓW I GRAFIK W PLASTYKU

Liceum Plastyczne imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku serdecznie zaprasza uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych ze Słupska i okolic na cykl warsztatów feryjnych tworzenia plakatów i grafik. Zajęcia są bezpłatne!!!

Warsztaty odbędą się w dniach 20-22 stycznia. Maksymalna liczba uczestników zajęć: 24 osoby. Osoby uczestniczące w zajęciach będą podzielone na 2 grupy.

Harmonogram:

20 stycznia:
Grupa I: godzina: 9.00 -11.00 (max. 12 osób)

Grupa II: godzina: 11.00 -13.00 (max. 12 osób)

21 stycznia:

Grupa I: godzina: 9.00 -11.00

Grupa II: godzina: 11.00 -13.00

22 stycznia:

Grupa I: godzina: 9.00 -11.00

Grupa II: godzina: 11.00 -13.00

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w budynku słupskiego Plastyka przy ul. Koszalińskiej 9 (sala 201, II piętro). Warsztaty poprowadzi Stachu Czomber, znany słupski grafik, autor murali i plakacista.

Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 516 248 129.

Serdecznie zapraszamy!
Wysłano 08 Stycznia 2020

Uczniowie klas pierwszych Plastyka na wycieczce w Toruniu

W dniu wczorajszym nasi uczniowie pierwszych klas Liceum Plastycznego wyjechali na wycieczkę do Torunia – miasta pierników i Kopernika. Licealiści spędzili bardzo twórczo czas w Toruniu – młodzież uczestniczyła w kreatywnych warsztatach fotograficzno-plastycznych pod nazwą „Mój album, moja historia”, które odbyły się na terenie Dworu Artusa. Warsztaty miały na celu obudzić w uczestnikach wyobraźnię opartą na twórczym eksperymentowaniu i zabawie z różnymi technikami fotograficznymi. Co to jest kompozycja? Jakie mamy typy ujęć? Na czym polega fotografia studyjna? To tematy, z którymi zaznajamiali się nasi młodzi artyści – i które zostały przećwiczone w trakcie zajęć. Posłużyły uczniom do tego specjalne aparaty instax mini z funkcją natychmiastowego wywołania zdjęć. Następnym krokiem było zaprojektowanie jedynych w swoim rodzaju albumów na zrobione zdjęcia. Każdy uczestnik wykonał taką oprawę według indywidualnego pomysłu i dostępnych materiałów.

Ponadto nasi licealiści zwiedzili Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w tym pracownie: grafiki, malarstwa, konserwacji i witrażu. Zostali również oprowadzeni po Starym Mieście. Poznali historię Torunia i zwiedzili najważniejsze miejsca tego miasta. Mieli też okazję zaopatrzyć się w pamiątki oraz najpyszniejsze ciastka regionu - toruńskie pierniki.

Świetna wycieczka! smile smile smile
Wysłano 08 Stycznia 2020

Rozmawiamy o HIV/AIDS...

W dniu dzisiejszym w naszej szkole rozpoczęliśmy cykl spotkań poświęconych profilaktyce i zagrożeniom zakażeniem wirusem HIV/AIDS. Bardzo interesującą prelekcję poprowadził Pan Mariusz Modrzewski, edukator seksualny z Poradni Planowania Rodziny w Słupsku.

Głównym celem dzisiejszego spotkania było podniesienie poziomu wiedzy naszej młodzieży na temat profilaktyki zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS. Uczestnicy spotkania – uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego - w ciekawy i przystępny sposób pozyskali wiele informacji związanych z wirusem HIV oraz AIDS. Dowiedzieli się, jakie są objawy wirusa HIV, w jaki sposób można się zarazić, ale przede wszystkim w jaki sposób można ograniczyć ryzyko zakażenia. Otrzymali informację, gdzie szukać pomocy. Ponadto młodzież dowiedziała się o skali występowania epidemii w Polsce i na świecie oraz poznała możliwości w zakresie profilaktyki.

AIDS jest niewątpliwie jedną z najniebezpieczniejszych chorób w XXI wieku, która stanowi poważny problem społeczny, szczególnie w krajach rozwijających się. Jednak jest nadzieja dla chorych. Osoby, u których wcześniej wykryje się wirusa i włączy się terapię, mogą prowadzić normalne życie prywatne i zawodowe. Warto obalać mity na temat wirusa HIV i choroby AIDS, znać drogi zakażenia wirusem HIV i w rezultacie być odpowiedzialnym za swoje zachowanie wobec siebie i drugiej osoby.

Zajęcia były nie tylko cenną lekcją wiedzy na temat choroby, ale także tolerancji dla innych. Świetne spotkanie! A kolejne spotkanie poświęcone profilaktyce i zagrożeniom zakażeniem wirusem HIV/AIDS odbędzie się już jutro!

Dzisiejsze zajęcia zorganizowała Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, nasz pedagog szkolny. smile
Wysłano 07 Stycznia 2020

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl