Aktualności

AKCJA „MINUTA DLA SM” W ZSI!

UWAGA KOCHANI UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY!

AKCJA „MINUTA DLA SM” W ZSI!!!

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ogólnopolski projekt „Minuta dla SM”, który realizowany jest w dniach 11-18 października 2019 r.

Celem działań jest zwiększanie świadomości, czym jest stwardnienie rozsiane (łac. sclerosis multipex, SM), dzielenie się rzetelną wiedzą odnośnie tej choroby, a także pokazanie solidarności osób zdrowych i pacjentów.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM SERDECZNIE NAMAWIAMY WAS DO ZROBIENIA SOBIE ZDJĘCIA Z POMARAŃCZOWYM AKCENTEM (POMARAŃCZOWY KOLOR TO SYMBOL SM). POMARAŃCZOWY MOŻE BYĆ ELEMENT UBIORU, PRZEDMIOT TRZYMANY W DŁONIACH ETC.
ZROBIONE ZDJĘCIA (MOŻNA JE ZROBIĆ W SZKOLE, NA ULICY LUB PO PROSTU W DOMU) MOŻNA WYSŁAĆ W WIADOMOŚCI NA NASZ SZKOLNY FANPAGE ZSI LUB NA ADRES MAILOWY: danielstaw3@wp.pl
ZDJĘCIA PROSIMY WYSYŁAĆ DO 18 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)!

Zdjęcia następnie udostępnimy w mediach społecznościowych oraz wyślemy do Fundacji Stwardnienie Rozsiane. Info

Łatwe? Pewnie, że tak! Pamiętajcie Kochani, w naszej szkole również są osoby, które chorują na stwardnienie rozsiane i cierpią. Dajmy siłę sobie i innym, pokażmy jak jesteśmy wspaniali! POKAŻMY SOLIDARNOŚĆ!!! smile smile smile
Wysłano 12 Października 2019

Nauczycielka ZSI z tytułem ratownika zwierząt!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Magdalena Piniaha, nasza sympatyczna i powszechnie lubiana przez uczniów nauczycielka, pracująca na co dzień w naszym Technikum Weterynarii, uzyskała tytuł: RATOWNIK ZWIERZĄT!

Podczas kursu Pan Magda miała okazję pracować z najlepszymi i doświadczonymi w kraju lekarzami weterynarii, z udokumentowaną wiedzą z zakresu ratownictwa, psychologii, tresury zwierząt. Nasza nauczycielka dzięki uczestnictwu w intensywnym i bardzo wymagającym szkoleniu otrzymała bogate przygotowanie teoretyczne oraz solidne doświadczenie praktyczne.

Podczas szkolenia nabyła m.in. wiedzę z zakresu ratownictwa zwierząt, wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej, na specjalnych fantomach sprowadzanych z USA, których w Polsce jest bardzo niewiele. Pracowała też m.in. na mega profesjonalnym trenażerze łapy psa do nauki iniekcji dożylnych, oraz robienia opatrunków. Jedno z nielicznych szkoleń, w Polsce z wykorzystaniem tak zaawansowanego sprzętu!!!

Szkolenie odbyło się w nowoczesnym Centrum szkoleniowo-edukacyjnym Erudiogroup, które skupia w swoich szeregach, szeroką kadrę profesjonalnych trenerów oraz wykładowców, z bogatym doświadczeniem oraz wiedzą.

Serdecznie gratulujemy Pani Magdzie! Niezmiernie cieszymy się, że nasza nauczycielka na bieżąco aktualizuje swoje umiejętności, oraz zdobywa nowe doświadczenia w zawodzie. Cechuje ją ogromna, prawdziwa, szczera pasja i chęć pomagania zwierzętom. Wielkie brawa! smile
Wysłano 11 Października 2019

Wizyta uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w słupskim schronisku

9 października uczniowie klasy I D Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się z wizytą do naszych braci mniejszych w słupskim Schronisku dla zwierząt. Zgodnie z tradycją uczniowie wybrali się w odwiedziny z prezentami dla zwierzaków przebywających w schronisku. Wizyta jest jednym z elementów programu nauczania w liceum o profilu policyjnym. Jest jednocześnie świetnym sprawdzianem na wrażliwość przyszłych funkcjonariuszy. Nie dające się ukryć poruszenie losem zwierząt jest doskonałym dowodem na predyspozycje uczniów PLO do przyszłej służby dla społeczeństwa. smile
Wysłano 11 Października 2019

Jak być odpowiedzialnym rodzicem? Projekt „Dziecko w Domu” w ZSI

W dniu dzisiejszym w auli szkolnej odbyło się spotkanie z Panią Mają Majchrzak, psychologiem ze Szkoły Rodzenia i Poradni Planowania Rodziny w Słupsku, na temat udziału chętnych uczniów z naszej szkoły w nowatorskim i niezwykle interesującym dla młodego człowieka projekcie edukacyjnym „Dziecko w Domu”.

Nasz Szanowny Gość w bardzo interesujący sposób przybliżył naszej młodzieży główne cele i założenia projektu "Dziecko w domu" – dzięki któremu uczniowie mogą doświadczyć wpływu wczesnego macierzyństwa lub ojcostwa na życie młodego człowieka (opieka nad niemowlęciem w przypadku nieplanowanej ciąży). Projekt ma też na celu uświadomienie ryzyka podejmowania nieprzemyślanych zachowań seksualnych oraz związanych z tym konsekwencji. Uczy obowiązkowości, kształtuje empatię i poczucie odpowiedzialności. Pozwala, przez krótki czas, zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami dorosłego życia.

Pani Maja zaprezentowała naszym uczniom specjalne laleczki, symulatory niemowlęcia – dzięki nim nasi uczniowie mogli poczuć jak wygląda opieka nad prawdziwym dzieckiem. Są to niezwykle realne manekiny służące do nauki opieki nad niemowlakiem. Płaczą gdy są głodne, śmieją się gdy są szczęśliwe, mają czkawkę, oddychają jak prawdziwe niemowlaki. Wymagają niemal tyle samo opieki, co prawdziwe niemowlaki - trzeba je karmić, przewijać, kołysać, przytulać, przebierać - wszystko po to, by oddać realizm opieki nad dzieckiem. Lalka rozpoznaje tylko jednego opiekuna, który przez czas projektu, nosi na ręce specjalną opaskę z czujnikiem.

Projekt zakłada również opiekę nad symulatorami w domach uczniów w weekendy. Młodzież dostaje niezbędne akcesoria, takie jak buteleczka, pieluchy, nosidełko itp. Czytnik umieszczony w lalce rejestruje i zapisuje przebieg opieki. Jest on później dostępny w formie raportu.

Rewelacyjne spotkanie. Dziękujemy Pani Mai za świetną prezentację projektu i mamy nadzieję, że nasi uczniowie z wielką ochotą i zaangażowaniem przystąpią do tego interesującego programu.

Spotkanie zorganizowała Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, nasz pedagog szkolny. smile
Wysłano 10 Października 2019

Akcja „Zwierzaki bawią przedszkolaki” za nami!

Akcja „Zwierzaki bawią przedszkolaki” za nami!

Było przecudownie, interesująco, zabawnie i dydaktycznie. A głównymi bohaterami dzisiejszego spektaklu animalistycznego były mega sympatyczne i milusińskie maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 12 "Niezapominajka" w Słupsku oraz nasze ukochane zwierzątka. A nad wszystkim czuwali nasi wspaniali uczniowie klasy 2 Technikum Weterynarii, wielcy miłośnicy zwierząt o ogromnym sercu dla wszelakiej postaci zwierzaczków, posiadający jakże bogatą wiedzę na temat fascynującego świata fauny. Nasi młodzi „Weterynarze” uświadomili maluszkom, że zwierzęta są żywymi, czującymi istotami, które również mają swoje prawa. Człowiek jest im winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom różne zwierzęta: psy, gady, udomowione gryzonie z rodziny kawiowatych oraz egzotyczne owady. Opowiedzieli najmłodszym słupszczanom m.in. o zwyczajach, ciekawostkach dotyczących życia tych zwierząt, a także warunków środowiska, w którym egzystują. Naszym dzisiejszym warsztatom towarzyszyły zabawy i kreatywne działania edukacyjne. Nad całością opiekę sprawował Pan Daniel Stawski.

Nasza pierwsza odsłona bardzo spodobała się przedszkolakom, ale też bardzo szybko zyskała odzew w środowisku lokalnym, czego kompletnie się nie spodziewaliśmy, bowiem otrzymaliśmy wiele telefonów z słupskich szkół i przedszkoli z prośbą o organizację kolejnych warsztatów weterynaryjnych. Ruszamy za ciosem – i już 17 października w naszej szkole będziemy gościć „pierwszaków” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Słupsku. Następnie będziemy organizować kolejne interesujące spotkania. Oj, będzie się działo. Obiecujemy, że każdy wyjdzie zadowolony z naszych warsztatów.

Dziękujemy maluchom za uczestnictwo w dzisiejszym spotkaniu, równie ślicznie dziękujemy za przecudowne prezenty i podziękowania. Kochamy Was i pozdrawiamy ciepło!!! smile smile smile
Wysłano 09 Października 2019

Licealistki z Plastyka stworzyły nowatorski, bioniczny projekt huby!

Niezmierzone pokłady olbrzymiej kreatywności i siły artystycznego wyrazu tkwią w naszych uczniach. Śpieszymy z cudowną wiadomością:

Aleksandra Groblewska i Joanna Laskowska, uczennice 4 klasy naszego Liceum Plastycznego, stworzyły nowatorski i bioniczny projekt huby – popularnego grzyba nadrzewnego. Swoją pracę nasze licealistki wykonały podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Projektowego, który odbył się w Skokach koło Poznania.

Projekt stworzony przez nasze kreatywne artystki został bardzo wysoko oceniony przez projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy uczestniczyli w warsztatach plenerowych. Praca licealistek budziła powszechny zachwyt – chwalono ją za nowatorskie rozwiązanie realizacyjne w zakresie skojarzeń i przekazu treści. Projekt huby powstał jako jedno z wielu zadań dydaktycznych z zakresu projektowania, jakie musiały nasze uczennice zrealizować w ramach uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Plenerze Projektowym.

Poza intensywną pracą na warsztatach projektowych nasze licealistki brały również udział w licznych wykładach z udziałem zaproszonych projektantów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz dyskusjach poszerzających i uzupełniających dotychczasowe formy kształcenia.

Gratulujemy tak wybitnej kreatywności i budzącej podziw wyobraźni! Chapeau bas! smile
Wysłano 09 Października 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl