Aktualności

Teatr Forma odwiedził ZSI

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole Teatr Forma z Białegostoku, który zaprezentował naszej młodzieży dwa spektakle: "Ferdydurke", oparty na powieści Witolda Gombrowicza, oraz „Dziady” część III, na podstawie dramatu Adama Mickiewicza.

„Ferdydurke” – spektakl koncentrował się wokół jednego z podstawowych zagadnień „Ferdydurke” - problemu Formy. Aktorzy w interesujący sposób przedstawili naszym uczniom problematykę utworu, przekonywali, że forma jest wynikiem postaw, jakie przybieramy wobec innych ludzi oraz postaw, jakie ci ludzie przybierają wobec nas. Jest to więc sztuczna konwencja, gra pozorów, które jednostka przyjmuje jako wzór zachowania. Dynamiczne przedstawienie było swego rodzaju zabawą z publicznością. Uczniowie w pewien sposób również mogli poczuć się aktorami. Jego dodatkowym atutem były maski, które doskonale obrazowały proces powstawania stereotypowych klisz, utrudniających nam codzienną komunikację.

Z kolei „Dziady” część III - aktorzy w niezwykle interesujący sposób ukazali młodzieży problematykę tego trudnego w interpretacji utworu, koncentrując się na najważniejszych scenach dramatu. Wykonawcy skupili się przede wszystkim na dylematach głównego bohatera dramatu, próbując zwrócić uwagę na uniwersalizm przesłania tekstu. Ponadto nasi Szanowni Goście z Białegostoku umiejętnie połączyli klasyczne przedstawienie teatralne z elementami scenograficznych obrazów oraz ciekawych form lalkarskich.

Podsumowując, spektakle były bardzo ciekawe i pouczające, aktorzy grali wspaniale i dzięki stworzonej przez nich atmosferze mogliśmy poczuć prawdziwą magię teatru Dziękujemy serdecznie aktorom za przybycie do naszej szkoły oraz uczniom za obejrzenie przedstawień z uwagą.

Koordynatorem dzisiejszych spektaklów była Pani Maja Frąckowiak.
smile smile smile
Wysłano 13 Grudnia 2019

Kiermasz ozdób świątecznych

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Kiermasz ozdób świątecznych. Ręcznie robione aniołki, choinki, dzwoneczki i wiele innych wspaniałych motywów ozdobnych rozchodziły się jak świeże bułeczki. Zainteresowanych przyciągały misterne wykonanie, oryginalny wygląd, a także świąteczny kontekst bożonarodzeniowych ozdób, w których przygotowanie uczniowie naszego Plastyka pod przewodnictwem naszej kreatywnej i zawsze pomocnej Pani Katarzyny Serafin włożyli wiele wysiłku i serca.

Mamy nadzieję, że ozdoby, które trafią w ręce odbiorców, wprowadzą w ich domach świąteczny, bożonarodzeniowy klimat i podtrzymają go jednocząc domowników we wspólnie przeżywanej radości z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Za organizację Kiermaszu odpowiedzialne były Panie Aneta Samoćko i Małgorzata Siupik-Winiszewska.
Wysłano 13 Grudnia 2019

Maraton Pisania Listów w ZSI

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Nasi uczniowie pisali listy w obronie „więźniów sumienia”, czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi wobec których prawa człowieka są łamane. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem naszej młodzieży oraz nauczycieli.

Wydarzenie było ważną lekcją empatii i tolerancji. Uczniowie poznali problemy współczesnego świata, a także, co ważniejsze, nabrali przekonania, że mogą mieć realny wpływ na poprawę życia ludzi nawet w najdalszych zakątkach globu. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Mamy nadzieję, że dzięki tegorocznemu Maratonowi kolejne osoby zostaną uwolnione a ich prawa zaczną być respektowane. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyłączyli się do akcji.

Akcję koordynowały Panie Małgorzata Siupik -Winiszewska i Aneta Samoćko.
Wysłano 12 Grudnia 2019

Uczniowie "Weterynarza" na psim wybiegu

Uczniowie klasy 1 A Technikum Weterynarii pod opieką Pani Marty Malinowskiej wraz ze swoimi pupilami („Lolą”, „Zulą”, „Falco” i „Maksiem”) odwiedzili psi wybieg dla czworonogów zlokalizowany na Osiedlu Niepodległości. Psiaki zaprezentowały swoje sztuczki i umiejętności razem ze swoimi właścicielkami. W naszym mieście jest kilka psich wybiegów specjalnie dostosowanych dla zwierząt, w których psiaki mają pełną swobodę i mogą się wybiegać.
Wysłano 12 Grudnia 2019

Warsztaty artystyczne w Plastyku. Młodzież tworzyła w technice impasto

W dniu dzisiejszym w naszym Plastyku odbyła się trzecia odsłona warsztatów artystycznych dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych ze Słupska i okolic. Tym razem licznie zgromadzona młodzież (blisko 40 osób) tworzyła pod kierunkiem Pani Agaty Szczepaniak, naszej nauczycielki malarstwa, prace w technice impasto.

Prace wykonane w technice impasto posiadają widoczną fakturę farby, poprzez nakładanie jej grubych warstw. Dzięki temu obrazy stają się wyraziste i niepowtarzalne. Technika nakładania wymaga ekspresji twórcy, co pozwala zachować indywidualny charakter dzieła. Wykorzystywana dziś nie tylko do celów malarskich, ale również dekoracyjnych.

Oj, poszaleli dziś twórczo i mocno kreatywnie nasi młodzi artyści, tworząc naprawdę fantastyczne prace, co zresztą widać na załączonych poniżej zdjęciach. Świetna atmosfera, twórcza energia i pasja naszych Gości – sprawiły, że dzisiejsze warsztaty były naprawdę wyjątkowe i stały na wysokim poziomie artystycznym. Dodatkowo uczniowie otrzymali merytoryczne wsparcie w postaci świetnego wprowadzenia teoretycznego odnośnie tematyki zajęć.

Rewelacyjne warsztaty!
smile
Wysłano 09 Grudnia 2019

Uczniowie zapoznali się z 7. Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej w Słupsku

W dniu dzisiejszym w ramach doradztwa zawodowego w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Słupsku. W spotkaniu uczestniczyli nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.

Naszej młodzieży zaprezentowano w formie prezentacji strukturę 7PBOT, teren jej działania oraz w ogólnym kontekście przesłanie i cel, jakie przyświecają tworzeniu Wojsk Obrony Terytorialnej. Nasi uczniowie zaczerpnęli szczegółowych informacji, jaką drogę muszą przebyć kandydaci by osiągnąć zamierzony cel, którym jest zostanie żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej. Stanowią one uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych.

Spotkanie zorganizowała Pani Małgorzata Siupik-Winiszewska, pedagog szkolny.
smile
Wysłano 09 Grudnia 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl