Aktualności

"Tutoring - pomoc w odkrywaniu samego siebie". Zobacz filmik!

W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół Informatycznych była realizowana innowacja pedagogiczna pt. "Tutoring - pomoc w odkrywaniu samego siebie.” W ramach tego przedsięwzięcia, nasi tutorzy Pani Maria Lelakowska oraz Pani Monika Skwarek prowadziły spotkania tutorskie ze swoimi podopiecznymi. Poniższy filmik jest podsumowaniem tegorocznych, nowych dla nas działań i doświadczeń, a zarazem zaproszeniem młodzieży do dalszej współpracy w nowym roku szkolnym.

Poszerz swoje horyzonty i wytycz drogę dla przyszłości!

Wysłano 15 Lipca 2020

TAEKWON-DO W WOJSKOWYM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM!

Informacja o tym, że w naszej szkole uczniowie będą mieli sposobność rozwijać swoje umiejętności w zakresie Israeli Krav – Maga - to nie jedyna taka niespodzianka i rewelacja – bowiem od nowego roku szkolnego naszą młodzież czeka kolejna przygoda mająca związek z inną, również bardzo interesującą sztuką walki – chodzi o TAEKWON-DO!

Śpieszymy z wyjaśnieniami – informujemy naszą szkolną społeczność, że podjęliśmy współpracę z Panem Karolem Winiszewskim, instruktorem tej tradycyjnej sztuki walki wywodzącej się z Korei. Pan Winiszewski to świetny instruktor, profesjonalista w każdym calu, mający na koncie wiele spektakularnych sukcesów w prowadzeniu zawodników, i nie tylko. W ciągu swojej pracy instruktorskiej wychował kilkadziesiąt czarnych pasów od stopnia I Dan, aż do III Dan włącznie, a także może poszczycić się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy sekcji winiszewski.com zdobywają rokrocznie tytuły mistrzów oraz inne na zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polską Federację Taekwon-do.

WINISZEWSKI.COM TAEKWON-DO to ponad 15 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć sportowych w Słupsku oraz Ustce poparte wieloma sukcesami, takimi jak zwycięstwa w Mistrzostwach Polski, powołania do reprezentacji Polski i medale w zawodach międzynarodowych. O wyjątkowości klubu stanowi też fakt, że zrzesza on pasjonatów każdej formy ruchu i oczywiście miłośników taekwon – do.

Dla naszego Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego Pan Karol przygotował innowacyjny, autorski program zawierający m.in. elementy skutecznej samoobrony (z bronią i bez), podstawy musztry wojskowej, czy nabywanie umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią palną. To nie wszystko - dla chętnych uczniów będzie istnieje możliwość trenowania Taekwon-do w pełnym zakresie, zdobywania kolejnych stopni wtajemniczenia (egzaminy uczniowskie i mistrzowskie) oraz udziału w zawodach! Brzmi nieźle? Jesteśmy podekscytowani!

Nieźle zapowiada się nadchodzący nowy rok szkolny w kontekście różnych form aktywności uczniowskiej. Nie będzie mowy o nudzie! Przygoda to ekscytująca sprawa!

Warto zapoznać się też ze stroną klubu na FB prowadzonego przez Pana Winiszewskiego:
https://www.facebook.com/winiszewskicom/
Wysłano 15 Lipca 2020

ISRAELI KRAV – MAGA W ZSI!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Panem Kazimierzem Galek, instruktorem Israeli Krav-Maga! W efekcie nasi uczniowie będą mieli możliwość trenować kilka razy w tygodniu ten nowoczesny system realnej samoobrony i walki wręcz. Cieszymy się ogromnie na tę interesującą współpracę! Naszych uczniów czeka świetna przygoda!

Israeli Krav-Maga jest oficjalnie używana przez Izraelskie Siły Obronne (IDF, T’sahal), izraelski wywiad, służby bezpieczeństwa oraz Policję Izraelską i Straż Graniczną.

Israeli Krav Maga to system walki stworzony i uczony przez izraelską szkołę walki IKMA założoną przez twórcę systemu Imiego Lichtenfelda i jego sukcesora Haima Gidona. Jest to kompletny system zawierający naukę bardzo skutecznej samoobrony, walkę nożem, walkę pałką, taktykę strzelecką, walkę wręcz, combat, techniki interwencji, Retzef, ground wrestling, walkę w parterze i klinczu.

System był tworzony i rozwijany z myślą, by w jak najkrótszym czasie dać możliwie maksymalny efekt szkoleniowy.

Imi Lichtenfeld początkowo tworzył system w armii izraelskiej, a następnie założył swoją szkołę walki wręcz i samoobrony Israeli Krav Maga Association, w której system jest rozwijany do dnia dzisiejszego.

W chwili obecnej osobą odpowiedzialną za rozwój systemu jest prawowity następca Imi’ego Haim Gidon – Prezydent IKMA – organizacji powołanej w Izraelu do rozwoju systemu.

Israeli Krav Maga jest uznana przez Izraelskie Ministerstwo Edukacji jako wiodąca metoda samoobrony i walki.

Co oznacza nazwa?

Nazwa krav maga wywodzi się z dwóch starożytnych wyrazów hebrajskich, „krav” – tłumaczony jako „walka” oraz „maga” – tłumaczony jako „kontakt”, razem znaczą w języku hebrajskim walka wręcz lub walka w bezpośrednim kontakcie. Natomiast „izraelska walka wręcz” czyli Izraelska Krav-Maga (Israeli Krav-Maga) jest nazwą oficjalnie używaną przez Izraelskie Siły Obronne (IDF, T’sahal), izraelski wywiad, w służbach bezpieczeństwa oraz Policji Izraelskiej i Straży Granicznej.

Israeli Krav-Maga to system izraelskiej walki wręcz uczonej przez Israeli Krav Maga Association w Izraelu.

Israeli Krav-Maga używa tych samych zasad, m.in.: PROSTOTY, SZYBKOŚCI i EFEKTYWNOŚCI, od najprostszych do najbardziej zaawansowanych technik walki. Israeli Krav-Maga jest renomowana na całym świecie ze względu na swoje techniki rozbrojeniowe. System uwzględnia również techniki obezwładniające, począwszy od łagodnych po bardzo agresywne rozwiązania techniczne kontroli agresora.

Imi przystosował także system Israeli Krav-Maga dla ludności cywilnej, tak by mogły go trenować osoby o różnym wzroście i wadze, oraz z różnymi umiejętnościami fizycznymi i w każdym wieku. Israeli Krav-Maga została opracowana tak, aby w krótkim czasie żołnierze mogli przyswoić biegle taktykę walki wręcz. Dokładnie te same założenia odnoszą się do jej cywilnego zastosowania.🙂

Cieszymy się ogromnie!🙂👍
Wysłano 13 Lipca 2020

Światowy Dzień Architektury. Plastyk życzy wszystkiego najlepszego Architektom

W dniu dzisiejszym na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Architektury - World Architecture Day. Z tej okazji społeczność naszego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku życzy wszystkim architektom i studentom architektury oraz wszystkim fanom tej wspaniałej dziedziny - wszystkiego najlepszego i jak najlepszych projektów oraz realizacji! Życzymy Wam twórczych i konstruktywnych realizacji, otwartego umysłu, samych sukcesów i to nie tylko w Dniu Architektury!

Architekci w dużej mierze kreują przestrzeń w jakiej żyjemy. Święto ustanowione przez Międzynarodową Unię Architektów jest jednak również kierowane do wszystkich osób związanych z architekturą, w tym jej entuzjastów. Architektura ma charakter wybitnie interdyscyplinarny, stanowi platformę i środek wyrazu dla innych dziedzin życia. Dlatego nie jest domeną wyłącznie architektów i urbanistów kształtujących wspólną przestrzeń, lecz wszystkich, którzy w niej funkcjonują.

W naszym Plastyku uwielbiamy projektować, tworzyć i stwarzać okazje oraz przestrzeń dla naszej młodzieży do prezentacji artystycznych projektów, podejmujemy dyskusje na temat architektury, jej przeszłości i przede wszystkim przyszłości. Jednym słowem: uwielbiamy zagadnienia z dziedziny architektury!
Wysłano 01 Lipca 2020

TECHNIKUM WETERYNARII PAMIĘTA I APELUJE!

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Psa - święto najwierniejszego przyjaciela człowieka. Pies to przyjaciel, wierny kompan i członek rodziny. Święto ustanowione na jego cześć ma za zadanie zwrócić uwagę na wszystkie psy, nawet te bezpańskie i nieszczęśliwe.

Dzień Psa, którego pomysłodawcą było czasopismo “Przyjaciel Pies”, ma być okazją do zastanowienia się nad sytuacją psów, które niejednokrotnie porzucamy, ignorujemy, wyrzucamy, gdy sobie z nimi nie radzimy lub gdy nam się zwyczajnie znudzą. To także moment, kiedy powinniśmy zwrócić uwagę na problem psów bezdomnych, które tułają się po osiedlach i ukrywają w zakamarkach miast.

Pamiętajmy Kochani: pies to duża odpowiedzialność, a nie tylko chwilowa przyjemność i zabawka dla dziecka. 1 lipca to dzień, w którym należy mówić wyjątkowo głośno o tym, że psów nie wolno porzucać, maltretować, zostawiać w rozgrzanych samochodach. Tym zwierzętom należy się ogromna dawka miłości i szacunku za to, że zawsze są obok, gotowe nieść pomoc i kochać bezgranicznie swoich właścicieli. smile
Wysłano 01 Lipca 2020

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSI I SMS 2019/2020

Kochani Uczniowie, niestety nie jest nam dane razem tradycyjnie celebrować zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w murach naszej szkoły, dlatego stworzyliśmy ten oto film!

Film powstał z inicjatywy Pani Karoliny Pery, naszej nauczycielki języka polskiego. Materiał zmontował niezawodny Pan Bartosz Norek, nauczyciel j. angielskiego. Do projektu dołączyli nasi uczniowie ZSI i SMS oraz nauczyciele: Panie Maja Frąckowiak (nauczycielka j. polskiego), Agnieszka Kałuża- Horbaczewska, Monika Skwarek (nauczycielki matematyki) oraz Panowie Marcin Rusakiewicz (trener SMS Słupsk), Bartosz Chomicz (nauczyciel j. angielskiego), Andrzej Fijałkowski (nauczyciel historii i wos) oraz wspomniany Pan Bartosz Norek. Tak powstała wspólna koprodukcja.

Pamiętajcie Kochani! Jesteśmy zawsze razem z Wami! Na dobre i na złe! Kochamy Was wszystkich! Gratulujemy świetnych wyników w nauce, wspaniałych osiągnięć dydaktycznych i sportowych, wielu wspaniałych sukcesów. Dziękujemy Wam za wszystko! Życzymy udanych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września! smile

Wysłano 27 Czerwca 2020

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Następna >>

Archiwum aktualności

2018/20192017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl