Dzień Otwartej Szkoły dla kandydatów 2024

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY
Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego
20 kwietnia 2024 roku (sobota) w godz. od 9.00 – 13.00
ul. Koszalińska 9 oraz ul. Przemysłowa 25 (LSP)

 

Jeżeli w tym roku szkolnym kończysz naukę w szkole podstawowej i stoisz przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, mamy dla Ciebie bogatą ofertę!
20 kwietnia 2024 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież z

  • Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza
  • Technikum ZSI: Weterynarz
  • Psychologicznego Liceum Ogólnokształcącego
  • Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
  • Oddziałów Przygotowania Wojskowego
  • oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego

zapraszają ósmoklasistów i ich rodziców do udziału w Dniu Otwartej Szkoły😊

To doskonała okazja, aby lepiej poznać naszą placówkę, zobaczyć nowoczesne udogodnienia oraz dowiedzieć się więcej o naszych programach nauczania.
Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas w Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku.
Przygotowaliśmy szeroką ofertę i WIELE NIESPODZIANEK😊

Oddział Przygotowania Wojskowego:

  • prezentacja umundurowania i sprzętu klas OPW - możliwość przymierzenia i zrobienia zdjęcia
  • rozkładanie i składanie karabinu, łączność z wykorzystaniem szkolnego sprzętu
  • ewakuacja rannego z pola walki
  • tor strzelecki ASG, strzelanie w kamizelce, hełmie, okularach z różnych postaw strzeleckich

Policyjne Liceum Ogólnokształcące:

  • umiejętności praktyczne stosowania środków przymusu bezpośredniego przez policjantów - siła fizyczna, kajdanki służbowe
  • zasady bezpiecznego posługiwania się bronią palną krótką - postawy strzeleckie, poruszanie się z bronią, zwroty, wymiana magazynka
  • pokaz sprzętu ochronnego wykorzystywanego przez policjantów, m.in. podczas zabezpieczeń imprez masowych (specjalny kask ochronny, kamizelka, ochraniacze na ręce i nogi, tarcza ochronna)
  • zapoznanie kandydatów z funkcjonowaniem klas policyjnych w naszej szkole - prezentacja multimedialna, filmy szkoleniowe, pokaz umundurowania uczniów klas policyjnych, demonstracja osiągnięć naszych uczniów w różnych konkursach przedmiotowych

Technikum Weterynarii:

  • stanowisko do pielęgnacji zwierząt - prezentacja szamponów, odżywek, perfum, szczotek, grzebieni i innych akcesoriów do pielęgnacji czworonogów
  • prezentacja kości czaszki oraz innych kości połączona z warsztatami rozpoznawania ich
  • ćwiczenia z mikroskopem, między innymi: rozmaz krwi pod mikroskopem
  • rozpoznawanie pasz i narzędzi zootechnicznych
  • konsultacje prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych dotyczące specyfiki kierunku
  • zwiedzanie pracowni

Psychologiczne Liceum Ogólnokształcące:

  • trening funkcji poznawczych połączony z muzyką relaksacyjną – „fitness dla mózgu”
  • pokaz slajdów ukazujących złudzenia optyczne
  • ekspozycja dotycząca działań realizowanych przez uczniów oraz zalet uczenia się psychologii
  • konsultacje ze specjalistami dotyczące specyfiki kierunku i związanej z nim przyszłości

Szkoła Mistrzostwa Sportowego:

  • tor przeszkód,
  • test wiedzy piłkarskiej,
  • pokaz filmu promującego naukę w SMS
  • konsultacje, podczas których trenerzy będą udzielać informacji o specyfice kierunku
  • poczęstunek ze zdrową żywnością

Zapraszamy również do udziału w szkolnej grze terenowej pt. „Podróż po ZSI i SMS”. Chętni otrzymają mapy z zagadkami, które podpowiedzą, gdzie należy się udać. W wyznaczonych miejscach będą czekały zadania do wykonania i pieczątki do zbierania. Uczniowie, którzy zbiorą co najmniej 8 pieczątek wezmą udział w losowaniu nagród.

Wszystkich zainteresowanych nauką w Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Przemysłowej 25, gdzie funkcjonują nowoczesne pracownie artystyczne oraz Galeria P25. Tam czekać będą nauczyciele przedmiotów artystycznych.
To okazja do zapoznania się z możliwościami i wyposażeniem każdej z pracowni: fotograficznej, rysunku i malarstwa, rzeźby, projektowania przestrzeni oraz projektowania wyrobów artystycznych, uczniowie będą mieli również możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach i spotkaniach:

Liceum Sztuk Plastycznych:

  • pracownia fotograficzna – wystawa prac fotograficznych absolwentów szkoły (w postaci fotograficznych książek dyplomowych), możliwość skonsultowania swoich zdjęć oraz zapoznania się z podstawami pracy w studiu fotograficznym
  • pracownia rzeźby – instalacja Zostaw swój ślad w Plastyku, prezentacja prac powstających w ramach zajęć w pracowni
  • pracownia rysunku i malarstwa - warsztat Patron LSP. Malowanie z użyciem szablonów malarskich opartych na twórczości Witkacego
  • pracownia projektowa - warsztaty z projektowania wnętrza w programie Sketchup i wizualizacja w Twinmotion - przy użyciu gogli VR
  • modelarnia – warsztaty tworzenia mebli przy użyciu pisaków 3D

Pamiętajcie, że na miejscu czeka na Was o wiele więcej atrakcji!

Nauczyciele oraz uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza i Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą do dyspozycji od godziny 9:00 do 13:00. Z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Zapraszamy 20 kwietnia. Czekamy z niecierpliwością!

 

Rosną Zielone płuca

Na ścianie w holu na drugim piętrze Zespołu Szkół Informatycznych pojawiły się już pierwsze elementy kwietnej instalacji. To realizacja projektu pod nazwą Zielone płuca ZSI, który uczniowie wybrali w głosowaniu na Szkolny Budżet Obywatelski.

Efekt końcowy zobaczymy już niebawem. W szkole będzie nie tylko piękniej, ale również bardziej ekologicznie. A wypoczynek w znajdującej się tuż obok strefie chillout będzie jeszcze bardziej relaksujący.

Spotkanie_z_przedszkolakami

W Przedszkolu Miejskim nr 23 Promyczek w Słupsku czujemy się jak w domu, a to za sprawą rodzinnej atmosfery, jaką roztaczają pracownicy oraz dzieci uczęszczające do tej placówki.

Tym razem odwiedziliśmy grupę Motylków. Mieliśmy dla nich kilka niespodzianek. Oliwier Knichnicki z klasy IA TW przeczytał dzieciom trzy bajki o zwierzakach, Franciszek Zawistowski z klasy I LO SMS przygotował ciekawe zagadki o zwierzakach, zaś Maja Felskowska z klasy IB TW oraz Elisa Claudot z klasy IIB TW przyprowadziły swoje koty i opowiedziały jak wyglądać powinna prawidłowa pielęgnacja tych zwierząt.

Na koniec Oliwier rozdał cukierki, ponieważ tego dnia świętowaliśmy Dzień Czekolady.

Spotkanie zorganizowane zostało przez pedagog specjalną Martę Jasnoch-Brzeską.

Hawajska Akademia

Druga odsłona Akademii Jantara odbyła się w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych, w tym Liceum Sztuk Plastycznych i Technikum Weterynarii, prowadzili zajęcia z uczniami ósmych klas szkół podstawowych. Pomagali im przygotować się do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Były też warsztaty fotograficzne oraz spotkanie ze zwierzakami.

Najbardziej efektowne były zajęcia z fotografii, podczas których chętni mogli pozować, przebierając się między innymi w motywy hawajskie.

Było bardzo wesoło, bo taka jest Akademii Jantara.

Kolejne spotkania w ramach Akademii Jantara: 20, 27 kwietnia, a także 4 i 11 maja. Na młodzież czekamy w godzinach 14-18. Dla najpilniejszych uczniów, którzy wezmą udział w największej liczbie zajęć, przewidziano nagrody – karty podarunkowe do Centrum Handlowego Jantar.

Ale w najbliższą sobotę, 20 kwietnia, czekamy na ósmoklasistów i ich rodziców również podczas Dnia Otwartej Szkoły. Zapraszamy do naszych obiektów przy ulicach Koszalińskiej 9 i Przemysłowej 25. Pokażemy Wam, jak się u nas zdobywa wiedzę i rozwija pasje. Przygotowaliśmy też sporo niespodzianek. Widzimy się w sobotę od godz. 9 do 13.

A bezpośrednio po zakończeniu Dnia Otwartej Szkoły przenosiły się do Centrum Handlowego Jantar na kolejne korepetycje na wesoło.

Zapraszamy!!!

Warsztaty z tanga

Artyści to szerokie pojęcie, dlatego też oferta zajęć, którą przygotowały uczestniczki tegorocznej Olimpiady Zwolnionych z Teorii jest naprawdę różnorodna i skierowana do różnych grup. Dziewczyny postawiły na warsztaty z tanga z panią Anną Pietruszewską. Zajęcia przeprowadzono w Teatrze Rondo, a uczestnikami tym razem byli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku. Dziękujemy!

#zwolnienizteorii

Instagram: artysciartystom

Warsztaty z szydełkowania

Kolejna udana inicjatywa zorganizowana przez szkolną grupę Artyści artystom to warsztaty z szydełkowania, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Zajęcia poprowadziła Laura Rodziewicz. Dziękujemy uczestnikom za udział i miło spędzony czas.

#zwolnienizteorii

Turniej policyjny

Poznaliśmy zwycięzców szkolnego turnieju wiedzy prawno – prewencyjnej!

Pod okiem policyjnych nauczycieli uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku uczestniczyli w turnieju wiedzy prawno-prewencyjnej organizowanym w naszej szkole. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich klas policyjnych. Zakres wiedzy zbliżony był do testów, które podczas szkolenia zawodowego podstawowego rozwiązują młodzi policjanci.
Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie musieli wykazać się wiedzą z podstaw prawa oraz podstaw prewencji. W drugiej natomiast każdy uczeń otrzymywał dokumentację służbową, w której musiał wskazać braki formalne. Karty do zaznaczania odpowiedzi, były takie same, jak te, które otrzymują podczas testów słuchacze słupskiej Szkoły Policji.
Organizacja takich przedsięwzięć - oprócz sprawdzenia wiedzy - pozwala także uczniom zobaczyć, jak kształcą się policjanci i w jaki sposób oceniana jest ich wiedza.
Wyłonieni zwycięzcy konkursu w trakcie apelu otrzymali gratulacje oraz dyplomy i upominki z rąk Pani Dyrektor Moniki Stępnik.
W trójce najlepszych uczniów znaleźli się:
Miejsce pierwsze: ucz. Jakub Witek – 45 pkt
Miejsce drugie: ucz. Hanna Mordwiłko – 38,5 pkt
Miejsce trzecie: st. ucz. Oliwia Lewandowska 38 pkt
Wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy prawno –prewencyjnej gratulujemy!
Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów policyjnych: podinsp. Jolanta Czekaj i podinsp. w st. spocz. Arkadiusz Herman.

Serce na łapce

W czwartek klasę 3 TW odwiedziły Panie z fundacji na rzecz zwierząt Serce na łapce. Opowiedziały o fundacji i i jej działaniach statutowych. Przedstawiły również historię Łapka, który - pomimo swojej niedoskonałości - radzi sobie doskonale. Klasa przekazała również rzeczy, które zostały zebrane podczas marcowej zbiórki. A kwota 622,51zł, którą klasa zebrała podczas wiosennego kiermaszu, została przekazana na cele statutowe fundacji. Zachęcamy do każdej formy pomocy zwierzakom!

Pojechaliśmy w gości, zapraszamy do nas

W sali widowiskowej domu kultury w Główczycach odbyły się targi szkolne. Ósmoklasiści ze szkół z całej gminy mogli się zapoznać z ofertą Zespołu Szkół Informatycznych. Młodzież i nauczyciele informowali uczniów kończących podstawówki o naszej ofercie edukacyjnej, o profilach, jakie mogą znaleźć w naszych szkołach.

W przyszłym tygodniu odwiedzimy jeszcze gminę Potęgowo, by również uczniów z tamtejszych szkół zaprezentować naszą ofertę edukacyjną.

A już w sobotę, 20 kwietnia, zapraszamy do nas na Dzień Otwartej Szkoły. Czekamy na ósmoklasistów i ich rodziców w godz. 9-13. Każdy chętny będzie mógł zobaczyć nasze obiekty przy ulicach Koszalińskiej 9 i Przemysłowej 25. Pokażemy Wam jak się u nas zdobywa wiedzę i rozwija pasje. Przygotowaliśmy też sporo niespodzianek.

Do zobaczenia.

Czwartoklasiści w ZSI

Kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku odwiedziła Zespół Szkół Informatycznych. Zajęcia odbyły się w ramach naszego nowego cyklu wykładów i warsztatów dla szkół podstawowych.

Nauczyciel geografii Marek Majewski uczył czwartoklasistów czytania mapy topograficznej. Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne, czyli marsz na orientację.

Nasi młodzi goście z dziewiątki spotkali się też z nauczycielką przedmiotów weterynaryjnych Moniką Płuciennik, która opowiadała o mowie ciała zwierząt. Dzięki tym zajęciom czwartoklasiści już wiedzą, co mówią do nich ich psy i koty.

Zapraszamy nauczycieli wraz z młodzieżą do skorzystania z naszej oferty. Zajęcia mogą się odbywać zarówno w naszych siedzibach, jak i w szkołach podstawowych zainteresowanych współpracą. Co ważne, wszystkie warsztaty są bezpłatne.

A już w sobotę, 20 kwietnia, w godz. 9-13 zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców na Dzień Otwartej Szkoły. Każdy chętny będzie mógł zobaczyć nasze obiekty przy ulicach Koszalińskiej 9 i Przemysłowej 25. Pokażemy Wam jak się u nas zdobywa wiedzę i rozwija pasje. Przygotowaliśmy też sporo niespodzianek.

Artyści artystom z serią wydarzeń

Dziewczyny ze Zwolnionych z Teorii zaproponowały serię wydarzeń w ramach swoich działań i ten tydzień spędzają dość intensywnie. W dniu wczorajszym naszą pracownię LSP odwiedzili również uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 2 na warsztatach z ceramiki, które poprowadziła Pani Klaudia Kania.

Instagram grupy: artysciartystom

#zwolnienizteorii

W tym tygodniu jeszcze warsztaty z przerabiana ubrań, warsztaty z tanga, koncert, wykład i wystawa ! będzie się działo.

Zarządzanie i organizacja

Jednym z założeń Olimpiady Zwolnionych z Teorii jest pozyskanie funduszy na swoje pierwotne działania i plany, dlatego grupa Muralove w skład której wchodzą uczennice z Liceum Sztuk Plastycznych im. St.I. Witkiewicza oraz uczennice z Technikum nr 3 - Zespół Szkół Technicznych w Słupsku łącząc siły zorganizowała między innymi kiermasze w obu szkołach, by pozyskać dodatkowe środki, a przy okazji wypełnić brzuszki zainteresowanych pysznymi wypiekami. Dzięki temu uczennice nabywają m.in. umiejętności biznesowych, empatii, przywództwa i organizacji. Dlatego trzymamy kciuki za dalsze realizacje!

#zwolnienizteorii

Warsztaty komiksowe

W dniu wczorajszym odbyły się warsztaty ze znanym pisarzem i twórcą komiksów Panem Danielem Odiją. Uczestnicy mieli okazję poznać techniki tworzenia komiksów i zastosować je w praktyce. Warsztaty zostały zorganizowane przez grupę dziewcząt Artyści artystom działającą w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Serdecznie dziękujemy za możliwość współpracy i wsparcie młodzieży.

Profil grupy na Instagramie: artysciartystom

Zapraszamy!

#zwolnienizteorii

Mural z miłości i serca od MURALOVE

W sali 209 budynku Zespołu Szkół Informatycznych grupa Zwolnionych z Teorii Muralove zmalowała ogromne serce. Mural jest nie tylko piękny, ale również edukacyjny. Uczniowie mogą bowiem zobaczyć przedsionki, komory i zastawki, a także aorty, tętnice i żyły.

Uczennice w swoim wolnym czasie dalej realizują i tworzą.

Dziękujemy za mural i powtórkę z biologii.

#zwolnienizteorii

Instagram grupy : muralove__

Muralove w akcji

Uczennice szkolnej grupy Muralove działającej w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii nie zwalniają tempa i zgodnie ze swoimi założeniami realizują swoje cele. Tym razem ozdobiły ścianę w Szkole Podstawowej im. ppor Emilii Gierczak w Postominie. Jak same zaznaczają barwy świetnie wpływają na nasze uczucia pamięć, uwagę i motywację do pracy. Dlatego oprócz przyjemności z wykonywanych działań dziewczyny mają również poczucie satysfakcji i tego, że działają dla dobra innych!

Profil grupy można znaleźć również na Instagramie pod nazwą: muralove_

Zapraszamy serdecznie do ich polubienia, a szkole podstawowej w Postominie dziękujemy za możliwość współpracy.

#zwolnienizteorii

Lekcje dla szóstoklasistów

Uczniowie klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku odwiedzili Zespół Szkół Informatycznych. Zajęcia odbyły się w ramach naszego nowego cyklu wykładów i warsztatów dla szkół podstawowych.

Młodzież z dziewiątki uczyła się matematyki – nieco inaczej, rozwiązując nieszablonowe zadania przygotowane przez naszego nauczyciela Piotra Gumiennego. Były też zajęcia praktyczne, które poprowadziła Magdalena Piniaha, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Technikum Weterynarii. Młodzież uczyła się między innymi udzielania pierwszej pomocy dla zwierząt, a także tamowania krwotoków i usztywniania złamanych kończyn.

Cieszymy się, że mogliśmy ugościć uczniów z SP 9. Czekamy na Was z kolejnymi warsztatami.

Zapraszamy nauczycieli wraz z młodzieżą do skorzystania z naszej oferty. Zajęcia mogą się odbywać zarówno w naszych siedzibach, jak i w szkołach podstawowych zainteresowanych współpracą. Co ważne, wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Kreatywne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych

Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego przygotowały cykl zajęć dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych.

W programie są między innymi warsztaty przygotowujące do egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. A wszystko to na wesoło, a nawet śpiewająco.

Młodzież zbuduje też roboty, pozna tajemnice ludzkiego szkieletu oraz układów ruchu i krwionośnego. Przygotowaliśmy również zajęcia z historii uzbrojenia i umundurowania, marsz na orientację, a także warsztaty odczytywania mowy ciała zwierząt i udzielania pierwszej pomocy naszym pupilom. Ponadto młodzież dowie się, jak uchronić się od uzależnienia od smartfonu.

Zajęcia mogą się odbywać zarówno w naszych szkołach, jak i w szkołach podstawowych zainteresowanych współpracą. Co ważne, wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można otrzymać pod numerem tel. 59 845 60 70. Wychowawcy klas, którzy chcą, by ich uczniowie uczestniczyli w warsztatach, mogą się także kontaktować drogą e-mailową z Mają Frąckowiak: m.frackowiak@plastyk.slupsk.pl lub z Moniką Skwarek: monikaskwarek@poczta.fm.

Zapraszamy do współpracy.

Smaczny kiermasz

Ogromne burgery, hot dogi, a także popcorn, wata cukrowa, ciasta i lemoniada czekały na łowców dobrego smaku podczas kiermaszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Informatycznych „Razem Mamy Moc”. Uczniowie, nauczyciele i kadra kupili wszystko, co było w ofercie, łącznie niemal 200 porcji dań głównych i deserów.

Dochód ze sprzedaży smakołyków przeznaczony będzie na przygotowanie śniadania wielkanocnego dla osób w kryzysie bezdomności oraz zagrożonych bezdomnością. Już wiadomo, że pieniędzy wystarczy na ugotowanie kilkudziesięciu porcji świątecznego żurku.

Dzięki temu, że teraz najedli się uczniowie i nauczyciele, za kilka dni najedzą się także osoby, które czekały na naszą pomoc.

Nasze koszykarki w finale wojewódzkim

W hali sportowej I LO w Słupsku został rozegrany Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce dziewcząt. Po bardzo interesującym pojedynku toczonym w sportowej atmosferze najlepszym zespołem okazała się nasza drużyna, która w decydującym starciu pokonała pewnie drużynę z I LO w Bytowie 24:8.

To ogromny sukces naszych dziewcząt. Jak dotąd żadnej poprzedniej reprezentacji nie udało się dotrzeć tak daleko.

W skład naszej ekipy, która wywalczyła awans do finału wojewódzkiego, wchodzą: Zuzanna Bronk, Ksenia Zaichenko i Oliwia Lewandowska z klasy 3 PLO, Magda Genzel z klasy 2 OPW, Daria Bieżuńska z klasy 2 PLO oraz Dominika Mularczyk, Zofia Kaczmarek i Zuzanna Łepecka z klasy 2 OPW.

Serdecznie gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia w zawodach finałowych!

Nie do pary, ale też dobrze

Obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest także Dniem Kolorowej Skarpetki. Symbolem tego święta są skarpetki nie do pary, które pokazują niedopasowanie genotypowe, jakie dotyka osoby z Zespołem Downa.

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Informatycznych w geście solidarności ubrali skarpetki nie do pary. Było kolorowo i radośnie, tak jak kolorowe i radosne są osoby z Zespołem Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny obchodzony jest 21 marca. Data ta nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu, w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa.

Na spacerze o psychologii

Psychologia w terenie? Jest to możliwe. Podczas spaceru można nie tylko zrelaksować się, ale również porozmawiać o psychologii w naszym codziennym życiu. Przyroda, spacer, rozmowa, to zdecydowanie mogą być elementy wpływające pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne. Nie trzeba przecież siedzieć w ławkach, żeby się uczyć.

A Wy zauważacie elementy psychologii, w Waszym codziennym życiu?

Telewizja w szkole

Zespół Szkół Informatycznych odwiedziła ekipa Telewizji Słupsk, która nagrywała u nas magazyn Studio Edukacja. O tym, co dzieje się w naszych szkołach, mówili uczniowie, dyrekcja i nauczyciele. Młodzież wymieniała również powody, dla których lubi uczyć się z ZSI.

Emisja premierowa programu w telewizji w piątek po godz. 17.15, magazyn od piątku można będzie również zobaczyć na kanale TV Słupsk na YouTube.

#Skarpetkowe wyzwanie

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Dlatego też uczniowie klasy 4 TW wraz z wychowawczynią serdecznie zapraszają jutro całą społeczność do #skarpetkowego wyzwania. Załóżcie kolorowe skarpety, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Niech ten dzień będzie świętem kolorowym i radosnym, a życie osób z zespołem Downa barwne i szczęśliwe. Przyłączcie się do akcji!

Dzień liczby Pi

Z okazji Dnia Liczby Pi uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych uczestniczyli w zawodach sportowych. Młodzież miała do pokonania tor przeszkód. Trzeba było skakać na skakance 3 minuty i 14 sekund, biec slalomem, a potem w workach, rzucić ringo do celu i wykonać ćwiczenia z hula hop. Na finał na zawodników czekało 15 okrążeń boiska, co dało dystans 3,14 km.

Startowało 16 dwuosobowych drużyn, w skład których wchodzili reprezentanci wszystkich typów szkół tworzących Zespół Szkół Informatycznych. Zawody wygrali chłopacy z drużyny Capibary, drugie miejsce zajęli Pi-runnersi, a trzeci byli Policjanci z Miami.

Nagrody otrzymali oczywiście wszyscy zawodnicy. Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli nauczyciele: Monika Skwarek, Maria Lelakowska oraz Arkadiusz Herman.

Gratulacje dla wszystkich.

Podziękowanie za kwestę

W słupskim ratuszu podsumowano ostatnią kwestę na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Jedno z podziękowań trafiło do Zespołu Szkół Informatycznych. U nas kwesta na rzecz hospicjum odbyła się po raz pierwszy. Pod koniec października zebraliśmy 714,70 zł.

Również dzięki naszej zbiórce udało się pobić kolejny rekord. Podczas 15. kwesty zebrano na cmentarzach i w placówkach w Słupsku i powiecie w sumie 181.630,83.

Podziękowania i gratulacje dla nasz wszystkich.

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Droga społeczności zapraszamy Was serdecznie do udziału w zabawie!

14 marca to już w ten czwartek wyciągnijcie najlepsze wdzianka z szafy i pokażcie swoje prawdziwe oblicze matematyczne . Może zainspiruje Was słynny Pitagoras, może Albert Einstein, może Hypatia, a może po prostu Euklides🤔 Pokażmy, że potrafimy się bawić ! Na najbardziej ciekawą kreację czeka słodki upominek!

Zespół nauczycieli matematyki

Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet.

Z tej okazji zorganizowany został uroczysty apel prowadzony przez uczennice: Annę Bubnowską oraz Michalinę Trześniak.

Wręczone zostały dyplomy oraz drobne podarunki dla Nauczycielek, które zdobyły najwięcej głosów w poszczególnych kategoriach. Oczywiście osobami, które głosowały byli uczniowie ZSI i SMS.

Dodatkowo blasku całości dodały występy uczennic: Mai Kwiatkowskiej oraz Nikoli Kraśnickiej, a także nauczycielki Pani Mai Capar.

Wyróżnione Nauczycielki:

  • dolarsowa królowa Pani Karolina Majcherska
    Ikona stylu, szyku, klasy i elegancji
  • miss Colgate Pani Natalia Bukowska
    Uśmiech jak z obrazka, radosne usposobienie, pozytywna energia
  • Sowa mądra głowa Pani Monika Skwarek
    Zna odpowiedź na każde pytanie, chodząca encyklopedia
  • missJonarka Pani Marta Jasnoch-Brzeska
    Serce na dłoni, chętna do pomocy, ogromne wsparcie
  • Papuga Pani Natalia Hendrych
    Kolorowy ptak naszej szkoły, nie sposób Jej nie zauważyć
  • Królowa Fiona Pani Lidia Cymek
    Silna, niezwyciężona, sprawiedliwa, piękna i elegancka
  • Anielski Głos Pani Maja Capar
    To, co wybrzmiewa z jej ust jest ukojeniem dla ciała i duszy, anielski głos i rockowy pazur w jednym

Wszystkim Paniom serdecznie Gratulujemy !

Dzień Otwartej Szkoły

Drodzy Rodzice!!!

Zapraszamy wszystkich w najbliższy czwartek (07.03) na Dzień Otwarty Szkoły w godzinach 17.00-19.00.

Wypiękniała pracownia historii sztuki

Pracownia historii sztuki przeszła generalny remont. Choć prace trwały nieco dłużej niż początkowo zakładano, to efekt robi wrażenie. W kilka tygodni odnowione zostały ściany, podwieszony został sufit, zamontowano nowe grzejniki, wymieniono okna, nowa jest także podłoga. Dodatkowo zabudowane zostały rury i ułożono nową instalację elektryczną.

Do odnowionego pomieszczenia prowadzą tylko jedne drzwi, nie dwoje, jak dotychczas. Te nowe są za to szersze.

Przyznajcie, efekt robi wrażenie…

Smaczna pomoc dla zwierzaków

Klasa 3 TW razem z wychowawczynią Moniką Płuciennik zorganizowała kiermasz. Cel był szczytny - wsparcie słupskiej fundacji na rzecz zwierząt Serce na łapce. Można było spróbować pyszności przyrządzonych przez uczniów oraz nabyć wyjątkową biżuterię autorstwa jednej z uczennic.

Oprócz kiermaszu cały czas trwa zbiórka fantów dla zwierzaków: mokrej karmy, mleka dla szczeniąt/kociąt, jednorazowych podkładów, pościeli i zabawek.

Rzeczy można przynosić codziennie, do sali weterynaryjnej. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Urodziny liczby Pi

Drodzy uczniowie przed nami kolejne urodziny słynnej Liczby PI. W tym roku będziemy je obchodzić na sportowo. Dlatego też zespół nauczycieli matematyki zaprasza Was serdecznie już dziś do zapisów na Sportowe zmagania z liczbą PI.

Data: 14.03.24 (czwartek)
Start: 10:30
Meta: 3.14159265358979323846

BAW SIĘ DOBRZE!

Pamiętaj:
Nie musisz być zawodnikiem!
Nie musisz mieć formy!
Po prostu dołącz do nas i świętuj z nami!

ps. Liczba uczestników jest ograniczona. Dlatego nie zwlekaj ;)

Załączniki

Szkolne koło łowieckie Hubertus w terenie

W sobotę Uczniowie ze szkolnego łowieckiego koła zainteresowań Hubertus, prowadzonego przez Monikę Płuciennik, wybrali się w teren w poszukiwaniu zrzutów.
Poruszyliśmy również temat gospodarki łowieckiej i prac, jakie myśliwi wykonują.
Zrobiliśmy przegląd urządzeń, uzupełniliśmy sól w lizawkach i zamontowaliśmy fotopułapkę. Udało się zaobserwować ślady bytowania zwierzyny - spałowane drzewka, babrzyska i tropy, jak i samą zwierzynę - sarny i dziki. Zakończeniem tych terenowych zajęć było pierwsze w sezonie ognisko, pieczone kiełbaski i pianki.

Tydzień Języka Polskiego - dyktando

Tydzień Języka Polskiego w ZSI i SMS obfitował w mnóstwo ciekawych wydarzeń. Między innymi było to ogólnoszkolne dyktando, które miało na celu wyłonić „Mistrza ortografii ZSI/SMS”. Do konkursu przystąpiło czterdziestu sześciu uczniów, którzy zmierzyli się z trudnościami ortografii polskiej. Dyktando okazało się nie lada wyzwaniem, nawet dla tych, którzy nie popełniają zwykle błędów. Należało zmierzyć się nie tylko z pisownią typowych błędów ortograficznych, jak m.in. ch-h, rz-ż, czy ó-u, ale też z zapisem wielką i małą literą, czy pisownią łączną i rozdzielną. Nie brakowało też przykładów na nazwy własne i skomplikowane połączenia wyrazów z zaimkami i przedrostkami. Oczywiście, wszyscy znali doskonale zasady ortografii i interpunkcji, ale, jak wiadomo, język polski obfituje też w rozmaite wyjątki od reguł ortograficznych. Zatem, jakie będą wyniki dyktanda, czas pokaże za tydzień, kiedy ogłosimy, do kogo będzie należał tytuł „Mistrza ortografii ZSI i SMS”.

Tydzień Języka Polskiego

W piątek w ramach Tygodnia Języka Polskiego uczniowie brali udział w konkursie wymagającym znajomości zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych. Tym razem musieli odnaleźć błędy znajdujące się w wywieszonych na terenie szkoły cytatach. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem!!!

Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli Matematyki

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki to największa organizacja w Polsce skupiająca nauczycieli matematyki wszystkich etapów kształcenia.

Corocznie organizuje Krajową Konferencję SNM - największą w Polsce, w której uczestniczy ponad 700 aktywnych, kreatywnych nauczycieli chcących zmieniać obraz edukacji matematycznej.

W tym roku konferencja odbyła się w dniach 23-26 lutego w Opolu. W czasie konferencji można było zapoznać się z ciekawą ofertą ponad 25 wydawnictw i instytucji wspierających nauczanie matematyki.

Konferencja objęta była patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a gościem honorowym sekretarz MEN pani Katarzyna Lubnauer.

Główne obszary tematyczne konferencji to:

  • podnoszenie jakości kształcenia matematycznego
  • wspieranie umiejętności matematycznych i cyfrowych w szkole XXI wieku
  • dydaktyka i metodyka nauczania matematyki
  • wspomaganie w zakresie egzaminów zewnętrznych
  • doskonalenie kompetencji w zakresie oceniania W pierwszym dniu konferencji odbyło się 8 wykładów plenarnych, a w kolejnych dwóch dniach 160 warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych podzielonych na 12 sesji.

Każdy uczestnik mógł znaleźć ofertę dla siebie - od specyfiki nauczania wczesnoszkolnego po nauczanie akademickie. Szczególnie ciekawe były zajęcia dot. sztucznej inteligencji w nauczaniu matematyki, wykład o geometrii płaskiej i trygonometrii w dziele „O obrotach..." Mikołaja Kopernika, video w procesie kształcenia matematyki - szanse i zagrożenia, czy da się i czy warto uczyć Matematyki przez duże „M"?, o wspieraniu motywacji do uczenia, matematyczny escape room – pomysł na niebanalne lekcje, matematyczne inspiracje neurografiką, jak dużo matematyki w psychologii?, matematyczna Moc Minecraft, budowanie Myślącej Klasy na lekcjach matematyki.

Konferencja to również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń nauczycieli matematyki.

Po całodniowych zajęciach nauczyciele spotykali się na "wieczorach atrakcji" w czasie których można było zagrać w turnieju Rummikuba, tworzyć origami, potańczyć zumbę, podyskutować o matematyce, posłuchać opowieści matematycznych, wyjść do teatru ("Moralność pani Dulskiej"), czy na zwiedzanie Opola.

W konferencji uczestniczył Nasz nauczyciel - pan Piotr Gumienny, który poprowadził warsztaty dla nauczycieli "Matematyka – nieco inaczej ..." oraz "Matematyka z nieco wyższego poziomu w liceum", które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.

Praktyki uczniów Technikum Weterynaryjnego

Na ostatnich zajęciach praktycznych, prowadzonych przez Panią Monikę Płuciennik, Uczniowie Technikum Weterynaryjnego poznawali poszczególne układy zwierząt. Nie obyło się bez nauki szycia i wykonywania barwionych rozmazów. Preparaty bezpośrednie, wykonane przez Uczniów, umożliwiły obserwację ruchu samczych gamet - plemników, a zabarwione rozmazy pozwoliły na bardziej szczegółową ocenę ich budowy.

Tydzień Języka Polskiego

W ramach obchodów Tygodnia Języka Polskiego uczniowie naszej szkoły musieli zmierzyć się z niezwykłym wyzwaniem!!! Na terenie szkoły zostały rozmieszczone kody QR, które skrywały zadania związane z językiem polskim. Wymagało spostrzegawczości oraz wiedzy. Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników była to dobra zabawa połączona z nauką!!!

Język angielski w wytłumionych klasach

W ostatnich tygodniach odmieniły się sale nr 106 i 108. W czasie ferii w sali 108 pojawiły się panele wyciszające z gąbki, a także nowe meble. To zasługa nauczyciela języka angielskiego Bartosza Chomicza.

Niedawno również w sali 106 zrobiło się przytulniej. Tam także pojawiły się panele wyciszające. Nowy, bardziej funkcjonalny, jest również układ ławek. dodatkowo z tyły sali pojawił się kącik dla uczniów. Za aranżację pomieszczenia odpowiadają nauczycielka języka angielskiego Natalia Bukowska oraz młodzież z klasy III A Liceum Sztuk Plastycznych.

Rozmawiali o pomocy

Pedagog specjalny Marta Jasnoch-Brzeska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Informatycznych „Razem Mamy Moc”, i nauczycielka biologii Lidia Cymek, wiceprezes Stowarzyszenia, uczestniczyły w Kawiarence Obywatelskiej.

Spotkanie w Cepelin Books odbyło się z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych. Wzięli w nim udział przedstawiciele słupskich organizacji NGO. Gościem wydarzenia była również prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Marta Jasnoch-Brzeska opowiedziała o tym, co już udało się zrobić dobrego przed formalnym zarejestrowaniem Stowarzyszenia, a także o tym, jakie plany ma na najbliższe tygodnie i miesiące

Zaczynamy Tydzień Języka Polskiego!!!

Na naszych uczniów czekają liczne niespodzianki i konkursy związane z naszym językiem ojczystym. Nie zapominamy i gazetkach tematycznych i prezentacjach!!! Hasło przewodnie w tym roku to "Czytanie jest cool!!!"

Warto pamiętać, "iż Polacy nie gęsi i swój język mają" i docenić nasz piękny język!

Szkoła Policji w Słupsku pisze o naszych uczniach

Licealiści z klas policyjnych przez dwa dni obserwowali jak uczą się i ćwiczą policjanci rozpoczynający dopiero swoją karierę w mundurze. Młodzi goście mieli również możliwość samodzielnego sprawdzenia się w wybranych ćwiczeniach.

Tym razem gościliśmy uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, którzy mogli zapoznać się z wybranymi obiektami dydaktycznymi, w których zajęcia i ćwiczenia odbywają słuchacze. Towarzyszący grupom gości policjanci Szkoły Policji wyjaśniali jak przebiega proces szkolenia nowych policyjnych kadr.

Podczas nauki w klasie szkoły średniej o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać uczniom, jakie maja prawa, ale też i obowiązki wobec państwa.

Uczniowie szkół średnich którzy uczęszczają do klas policyjnych i są zainteresowani późniejszym wstąpieniem w policyjne szeregi mogą liczyć na niewielkie przywileje w procesie doboru do Policji.

Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji - dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania, włączone do szkolnego zestawu programów - w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.

post zamieszczony na facebooku: Szkoła Policji w Słupsku

fot.: Szkoła Policji w Słupsku

Kadeci po ślubowaniu

24 uczennic i uczniów klasy 1 OPW, której wychowawcą jest Andrzej Fijałkowski, złożyło ślubowanie i otrzymało miano kadeta. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele władz miasta, instytucji oświatowych i edukacyjnych oraz wojskowych i policyjnych. Nie zabrakło także rodziców uczniów.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było nadanie kadetom pagonów, którego dokonał pułkownik Jarosław Mosur, zastępca dowódcy 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Były także gratulacje dla wyróżniających się uczniów z klas Oddziału Przygotowania Wojskowego i Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.

Na koniec były uściski i gratulacje od rodziców oraz spotkanie nowych kadetów przy torcie.

29 STYCZNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWEK

26 stycznia, tuż przed pójściem na zasłużone ferie zimowe, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Składanek i Łamigłówek zwany inaczej Dniem Puzzli. Tego dnia panie Maria Lelakowska i Monika Skwarek zachęcały uczniów podczas swoich lekcji do rozwiązywania rebusów, zagadek, łamania szyfrów, łamigłówek, sudoku, pentomino, tangram, które rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz uczą logicznego myślenia. Naszym celem, wprowadzając ten dzień do naszej szkoły, było podkreślenie roli, jaką pełnią łamigłówki w rozwoju każdego człowieka niezależnie od wieku. Uczniowie indywidualnie lub zespołowo zmagali się w rozwiązywaniu różnych zagadek, ucząc się tym samym przez zabawę i rozrywkę, wyrabiając takie cechy jak: praca zespołowa, cierpliwość i umiejętność logicznego myślenia, pełnego skupienia nad danym zadaniem oraz kreatywności. Niektórzy mieli okazję po raz pierwszy mierzyć z ciekawymi zagadkami. Uczniowie chętnie spędzili czas a jednocześnie sprawdzili się w umiejętnościach logicznych i matematycznych

WOŚP

28 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Marii Lelakowskiej po raz kolejny wzięli udział w kweście ulicznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do ich puszek trafiły również pieniążki, które zbieraliśmy w szkole podczas kiermaszu - udało się wtedy zebrać 1009,38 zł. Tegoroczne hasło WOŚP to ," Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Mottem zbiórki było "Tu wszystko gra OK!". Tegoroczna zbiórka była dedykowana na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Dziękujemy naszym wolontariuszom, że kolejny raz poświęcili swój czas i energię oraz zaangażowanie na udział w tak wspaniałej akcji charytatywnej!!! Do zobaczenia za rok!!! Siema!!!

Zwolnieni z teorii - kolejny etap

Z radością informujemy, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę zakwalifikowali się do kolejnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

A są to następujące grupy:

  1. Artyści artystom uczennice klasy 2 a LSP pod opieką Pani Moniki Skwarek
  2. Akcja Dzieci Dzieciom uczennice klasy 3 a LSP pod opieką Pani Natalii Bukowskiej
  3. Maluj, Inspiruj, Daj drugie życie ! uczennice klasy 4 b LSP pod opieką Pani Natalii Hendrych
  4. Muralove uczennice 2 a LSP, 4 b LSP oraz uczennice z Technikum nr 3 - Zespół Szkół Technicznych pod opieką Pani Moniki Skwarek
  5. Chillout na trawce uczniowie klasy 2 PLO pod opieką Pani Natalii Hendrych

Uczniom serdecznie gratulujemy, a opiekunkom dziękujemy za innowacyjne podejście do nauczania i wspieranie młodych w rozwijaniu kompetencji przyszłości.

Przed naszymi uczniami stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, jaką jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.

Trzymamy kciuki!

Gramy z WOŚP

Ceramika, słodkości, odzież, a nawet... kamyki można było kupić w czwartek (25.01) na kiermaszu w Zespole Szkół Informatycznych. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fanty na kiermasz przygotowali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Powodzeniem cieszyły się słodkości, szczególnie babeczki. Wśród ceramiki dużym wzięciem cieszyły się kubki i podstawki. W ofercie były też pomalowane kamyki w logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także T-shirty z nadrukami.

32. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę.

Wykład w Zakątku Sowia Dusza

W czwartek 25.01 uczniowie klasy 3 TW oraz Koła Łowieckiego 'Hubertus', wraz z p. Moniką Płuciennik i p. Pauliną Grosz, odwiedzili Zakątek Sowia Dusza w Łapinie Kartuskim. Na miejscu wysłuchali wykładu dot. sów występujących w Polsce, ich biologii i zachowań. Dowiedzieli się też kilku ciekawostek o hodowli owiec walizerskich czarnonosych. Króliki również nie zostały pominięte.

Dziękujemy Pani Agnieszce i jej podopiecznym za to miłe i jakże pouczające spotkanie.

Napisz, że kochasz lub lubisz

Na pierwszym piętrze Zespołu Szkół Informatycznych znaleźć można dwie poczty walentynkowe. Do pierwszej można wrzucić kartki z wyznaniami dla uczniów naszych szkół. Co ważne, aby karki mogły dotrzeć do adresatki lub adresata, muszą zawierać jej/jego imię, nazwisko i klasę. Wyznania można wrzucać do skrzynki do 12 lutego.

Tuż obok znajduje się druga skrzynka. Tam można wrzucać kartki z życzeniami i wyznaniami dla uczniów innych szkół średnich w Słupsku. W akcji pod hasłem Międzyszkolna Poczta Walentynkowa obok ZSI uczestniczą: I LO, II LO, IV LO, V LO, TEB, rolniczak, elektryk, mechanik, budowlanka, ZSM – mundurówka i społeczniak. Kartki można wrzucać do pudełka do 13 lutego. Co ważne, muszą one zawierać imię, nazwisko i szkołę, w której ich się adresatka lub adresat życzeń.

Kiermasz nie tylko dla zakochanych

Walentynkowo zrobiło się w Zespole Szkół Informatycznych. Wszystko za sprawą kiermaszu, na którym można było kupić własnoręcznie zrobione kartki, dzięki którym będzie można wyrazić miłość, przyjaźń lub choćby sympatię. Młodzież przygotowała też mnóstwo słodkości, między innymi ciasta, babeczki, galaretki, ciastka i lizaki.

Organizatorami kiermaszu była grupa Chillout na trawce ze Zwolnionych z Teorii.

Spotkanie. odpowiedzialność nieletnich.

Nieletni też odpowiadają.

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych wzięli udział w prelekcji dotyczącej "Odpowiedzialności nieletnich", którą przeprowadził Pan Robert Czyż. Uczniowie w ramach zajęć profilaktycznych mieli okazję zadawać pytania dotyczące nurtujących ich kwestii, np. zakupu i spożywania napojów energetycznych czy konsekwencji jazdy komunikacją miejską bez ważnego biletu.

Pan Robert to prawdziwe kompendium wiedzy, bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Spotkanie zorganizowane przez Pana Roberta Zająca oraz Panią Martę Jasnoch-Brzeską w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych.

Wyjście na jednostkę

Dnia 19.01 klasy mundurowe naszej szkoły odbyły szkolenie pod okiem instruktorów batalionu dowodzenia 7BOW, z przedmiotu UiSW ( uzbrojenie i sprzęt własny), na temat zasad użytkowania pojazdów zabezpieczających prawidłowy proces dowodzenia pododdziałami będącymi w walce.

Na wyposażeniu batalionu znajdują się między innymi: Zintegrowany Węzeł Teleinformatyczny (ZWT) Jaśmin, Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej RWŁC-10, Zautomatyzowany Wóz Dowodzenia ZWD-3, Węzłowy Wóz Kablowy WWK-10/C, cysterny do przewozu i dystrybucji wody CW-10.

Po obejrzeniu parku maszyn uczniowie zostali zaproszeni na pyszną wojskową grochówkę. Ta wizyta pozwoliła im zdobyć kolejne cenne doświadczenie.

Zimowa edycja Dni Młodego Naukowca w ZSI i SMS

Szukasz pomysłu na ferie? Przygotowujesz się do egzaminu ósmoklasisty? Wpadnij do ZSI i SMS – razem z nami spędź kreatywnie wolny czas.

Gwarantujemy dobrą zabawę, czas spędzony w gronie ciekawych ludzi, mnóstwo ciekawostek oraz naukę z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi.

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają młodzież z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych z całego regionu na bezpłatny cykl wydarzeń zorganizowanych w ramach Zimowej Edycji Dni Młodego Naukowca.

Zajęcia odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii. Od wtorku (30 stycznia) do piątku (2 lutego) w godz. 9-13.

W programie znajdą się m.in.: warsztaty przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, warsztaty z zarządzania czasem oraz dotyczące stresu egzaminacyjnego, zabawa z narzędziami TIK, a także warsztaty kulinarne i artystyczne.

Poznaj nowoczesną i otwartą na ucznia szkołę!

Na zgłoszenia czekamy do 25 stycznia on-line: https://forms.gle/LjsF1it9GFvG97KbA lub telefonicznie pod numerem: 59 845 60 70.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji można uzyskać na stronie szkoły www.zsi.slupsk.pl lub bezpośrednio u koordynatorek Mai Frąckowiak (majabachan@gmail.com) oraz Moniki Skwarek (monikaskwarek@interia.pl).

Młodzież czytała dzieciom

Uczennice Technikum Weterynaryjnego Elisa Claudot, Małgorzata Wojtewicz oraz Maja Włodarczyk wraz z reprezentantem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Mateuszem Tołkiem, odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 23 Promyczek w Słupsku, aby poczytać najmłodszym dzieciom bajki.

Dziewczęta przygotowały również bardzo interesującą prelekcję „Jak dbać o zwierzęta zimą”, a na końcu przedszkolaki zaprosiły gości do wspólnej zabawy.

Odwiedziny młodzieży w przedszkolu zorganizowało Szkolne Koło Razem mamy moc, którego opiekunkami są nauczycielka Natalia Hendrych oraz psycholog Marta Jasnoch- Brzeska.

Projekty Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

11 pomysłów zgłosili uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pierwszej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Teraz młodzież ma kilka dni, żeby się zastanowić, na który zagłosować.

Głosowanie już w środę i czwartek. W auli stanie urna, do której będzie można wrzucić karty do głosowania. Uczniowie z poszczególnych klas będą mogli głosować według harmonogramu, który otrzymali nauczyciele.

Każdy uczeń będzie musiał potwierdzić odbiór karty do głosowania. Na niej następnie będzie mógł zaznaczyć TYLKO JEDNĄ propozycję, stawiając przy niej znak X. Postawienie znaku X przy więcej niż jednym projekcie, bądź oddanie pustego głosu sprawi, że będzie on nieważny.

Wyniki głosowania poznamy w piątek.

Poznaliśmy najpopularniejsze gadżety

Torby, piórnik, crocsy i piny – to oficjalne gadżety Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tak w głosowaniu zdecydowali uczniowie i nauczyciele.

Najwięcej głosów zebrały projekty toreb z logotypami naszych szkół autorstwa Marii Augustynowicz z klasy 3b LSP. Jej propozycje zdobyły łącznie niemal 200 głosów. Drugie miejsce zajęła Gabriela Ciżmowska z klasy 1a LSP, autorka projektu piórnika z wyposażeniem. Trzecie miejsca przypadły Weronice Frelik z klasy 3b LSP za projekt crocsów i Marcinowi Szcześniakowi z klasy 3b LSP, który zaprojektował piny.

Zwycięskie projekty będą wykonane, ale nagrody i podziękowania od Moniki Stępnik, dyrektor ZSI, otrzymali autorzy wszystkich projektów.

Znamy projekty, niebawem głosowanie

11 projektów zgłosili uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych do pierwszej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Komisja, która zebrała się w czwartek, sprawdziła je pod względem merytorycznym i formalnym. Wszystkie zostały zakwalifikowane do ostatniego etapu, czyli do głosowania.

Oto zgłoszone przez uczniów projekty:

  1. Matma pod chmurką
  2. Zielone płuca ZSI
  3. TriDOW-3DOW
  4. Ładuj zdrowie
  5. Akcja Integracja
  6. Emobudka
  7. Szczeniaczki
  8. Math Gallery
  9. Fartuchy dla weciarzy 2b TW
  10. Darmowa książka dla weciarzy 2b TW
  11. Śladami Lalki

W najbliższy poniedziałek w przestrzeni szkoły pojawią się plakaty z informacjami o poszczególnych projektach. Natomiast głosowanie zaplanowane jest na środę i czwartek, 17 i 18 stycznia. Urna znajdować się będzie w auli. Uczniowie do głosowania pójdą całymi klasami według harmonogramu, który nauczyciele otrzymają w poniedziałek.

Każdy uczeń będzie musiał potwierdzić odbiór karty do głosowania. Na niej następnie będzie mógł zaznaczyć TYLKO JEDNĄ propozycję, stawiając przy niej znak X. Postawienie znaku X przy więcej niż jednym projekcie, bądź oddanie pustego głosu sprawi, że będzie on nieważny.

Wyniki głosowania poznamy w piątek, 19 stycznia. Budżet na realizację projektów, które otrzymają najwięcej głosów, wynosi 5000 złotych. Zgłoszone przez uczniów projekty zakładają inwestycje o wartości od 800 do 2500 złotych.

Matematyczne ferie dla maturzystów

Drodzy maturzyści zapraszamy do zapisów!

Link do formularza.

Turniej wojskowy

Dnia 12.01 odbył się szkolny etap Turnieju wiedzy o Wojsku Polskim "Ekstraklasa Wojskowa " mający za zadanie wyłonić z pośród uczniów klas OPW trzech nalepszych kadetów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę jako drużyna na szczeblu wojewódzkim.

"Kujonka" wyróżniona

Szkolna grupa ucznia zdolnego w 1 semestrze wzięła udział w konkursie filmowym w ramach ogólnopolskiej kampanii RESPEKTUJ.PL Zespół przygotował filmik zwracający uwagę na wszechobecną tematykę szkolnego hejtu, szacunku do drugiego człowieka, akceptacji oraz empatii. Filmik pt. "Kujonka" zdobył wyróżnienie!!! W ramach nagrody młodzież otrzyma bon o wartości 1000 zł do wykorzystania oraz wejściówki do GOJUMP w wybranym parku w Polsce. Serdecznie gratulujemy grupie za zaangażowanie i tak ważne przesłanie, które płynie z jego treści. Dbajmy o siebie, szanujmy się nawzajem i przede wszystkim tolerujmy.

Zakończenie akcji "Pełna miska dla schroniska, czyli jak pomóc bezdomniakom przetrwać zimę"

15 grudnia naszą szkołę odwiedzili żołnierze z WCR, by odebrać karmę dla zwierząt ze słupskiego schroniska zebraną przez naszych uczniów i nauczycieli w ramach akcji "Pełna miska dla schroniska". Bardzo dziękujemy za wasze zaangażowanie i ogromne serducha!!!

Koordynatorem zbiórki była Pani Justyna Witek

Akcja "Pełna miska dla schroniska, czyli jak pomóc bezdomniakom przetrwać zimę"

Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły!!!

Zima to niezwykle trudny czas dla bezdomnych zwierząt, dla których jedynym bezpiecznym miejscem jest schronisko. Potrzebna jest pomoc dla naszych „braci mniejszych”. By poprawić los naszych czworonożnych przyjaciół Wojskowe Centrum Rekrutacji w Słupsku włączyło się do akcji „Pełna miska dla schroniska, czyli jak pomóc bezdomniakom przetrwać zimę”, mającą na celu pomoc lokalnym schroniskom dla zwierząt w przetrwaniu nadchodzącej zimy.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do dołączenia do tej szlachetnej akcji!!! Wierzymy, że los porzuconych zwierzaków nie jest Wam obojętny!!! Prosimy Was o przynoszenie darów dla „bezdomniaków”. Co jest potrzebne? Przede wszystkim karmy suche i mokre dla psów i kotów oraz koce i ręczniki niezbędne dla ogrzania kojców. Wszystkie rzeczy można przynosić do Pani Justyny Witek (sala 201). Na wasze dary czekamy do czwartku (14.12).

Pomóżmy tym, którzy sami o pomoc poprosić nie mogą!!!

Edukacyjna Wartość Dodana

Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku corocznie osiąga wysokie wyniki EWD w skali miasta, regionu i kraju. W roku szkolnym 2022/23 wyniki szkoły lokują je w kategorii „szkoły sukcesu” - zarówno w kategorii przedmiotów humanistycznych i języka polskiego, jak i przedmiotów przyrodniczych i matematyki - i są to najwyższe wyniki w regionie słupskim!

Wynik EWD – język polski 2023

Wynik EWD – matematyka 2023

EWD – czyli Edukacyjna Wartość Dodana - to metoda analizy statystycznej, która pozwala ocenić efektywność nauczania w danej placówce tj. pozwala stwierdzić w miarę obiektywnie, jaki wkład miała dana szkoła na rozwój uczniów, ich przyrost wiedzy i umiejętności oraz oszacować wkład szkoły w końcowe wyniki egzaminacyjne.

Model i ideę EWD można zobrazować diagramem

Wskaźnik EWD jest tak skontruowany, że nie preferuje żadnej ze szkół (tzn. tych które przyjęły uczniów z wyższymi wynikami i tych, które przyjęły uczniów z niższymi wynikami). Można powiedzieć, że dla wszystkich szkół i uczniów w danej populacji rocznikowej „na wejściu” wskaźnik EWD jest „zerowany”. Modelowanie EWD po zakończeniu kolejnego etapu edukacji (liceum/technikum) i analizie wyniku maturalnego, pozwala wyliczyć wskaźniki dla poszczególnych uczniów i szkół.

Jeśli wskaźnik EWD pozostaje równy (lub bliski) zeru, to oznacza, że szkoła „statystycznie” pracuje przeciętnie w skali kraju.
Jeśli wskaźnik EWD jest ujemny, to oznacza, że szkoła osiągnęła „statystycznie” niższe wyniki niż „porównywalne” szkoły w kraju.
Jeśli wskaźnik EWD jest dodatni to oznacza, że szkoła uzyskała „statystycznie” wyższe wyniki niż „porównywalne” szkoły w kraju. O tych szkołach możemy mówić, że pracują „ponadprzeciętnie”.
Wyniki EWD są przedstawiane tabelarycznie i graficznie. W postaci graficznej wskaźnik EWD przedstawiany jest w układzie współrzędnych. Na osi poziomej zaznaczany jest wynik egzaminu maturalnego a na pionowej wskaźnik EWD.

Szlachetna Paczka

Szanowni rodzice!
Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwartej Szkoły, który odbędzie się 16 listopada - dokładny harmonogram spotkań z wychowawcami klas zamieszczamy poniżej. Konsultacje z nauczycielami będą do godziny 19:00.

Zwracamy się również z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy - chcemy po raz kolejny przygotować Szlachetną Paczkę dla jednej z rodzin z terenu miasta Słupsk. Nasi wolontariusze będą tego dnia kwestować i zbierać datki do specjalnej puszki. Zachęcamy do wspierania tej wyjątkowej inicjatywy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki temu zasoby naszej szkolnej biblioteki powiększą się o kolejne ciekawe pozycje.

Obóz IV OPW w 7 BOW w Słupsku

Kolejny dzień zmagań uczniów klasy IV OPW, przebywających na obozie w 7 BOW w Słupsku. Uczniowie wykonywali zadania w terenie m.in. marsz w szyku bojowym, udzielanie pierwszej pomocy w warunkach bojowych, ewakuacja rannego czy rozpalenie ogniska z wykorzystaniem krzesiwa.

Po obiedzie uczniowie uczyli się, jak korzystać z map oraz wyznaczać azymut. Dzień był bardzo intensywny, ale, na szczęście, pogoda i humory dopisywały.

Kwestujemy dla słupskiego hospicjum

Czasem kilkadziesiąt groszy, a czasem kilkadziesiąt złotych - uczniowie i nauczyciele ZSI wpłacali datki na rzecz słupskiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. W tym roku w całym regionie odbywa się już 15. taka kwesta. Cieszymy się, że my również możemy pacjentom hospicjum.

Wolontariuszki Angelika, Maja i Nikola z klasy 2ATW do najbliższego poniedziałku będą kwestowały na terenie naszej szkoły. Kto jeszcze nie wrzucił datku, ma na to jeszcze kilka dni. To może być kilkadziesiąt złotych, ale również kilkadziesiąt groszy. Każda wpłata pomoże hospicjum i jego pacjentom.

Szkolny Budżet Obywatelski

Drodzy uczniowie! Jeśli macie pomysł na to, jak można jeszcze zmienić naszą szkołę, wzbogacić ją o jakieś pomoce dydaktyczne, narzędzia, materiały, a może marzycie o tym, by zrealizować jakąś akcję/ działanie, które bezpośrednio będzie skierowane do naszej społeczności szkolnej, to ten konkurs na projekt jest zdecydowanie dla Was!!!

Zbierzcie grupę minimum 3 osób, zaproście mentora-nauczyciela do współpracy i działajcie!!!

Razem możemy stworzyć coś wielkiego!!!

Regulamin Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

Turniej klas mundurowych

Uczniowie klas mundurowych wyjechali na Turniej Klas Mundurowych.

Pierwszego dnia musieli pokonać pętlę taktyczną z 9 punktami, na których było trzeba było wykonać zadania m.in. strzelanie z karabinu typu GROT amunicją barwiącą, rzut granatem, udzielić pierwszej pomocy, RKO, wyznaczanie azymutu na mapie, transport skrzynki amunicyjnej czołgając się, zakładanie zestawu przeciwuderzeniowego policji.

Następnie wzięli udział w grze logicznej "Ujawnianie śladów" oraz odbyli wizytę u naszych amerykańskich sojuszników. Mogli również zobaczyć wóz piechoty Bradley.

To był dzień pełen emocji. Naszym uczniom życzymy jak najlepszych wyników!!!

Mam Talent Senior

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel. W części oficjalnej wystąpiła Pani Dyrektor Monika Stępnik i złożyła życzenia wszystkim pracownikom, wręczyła nagrody i złożyła gratulacje nauczycielom, którzy zdobyli kolejny stopień stażu.

Naszą uroczystość uświetnili goście: Pan Piotr Świerczewski, reprezentant Polski w piłce nożnej oraz Pan Rafał Maserak, tancerz, choreograf, zdobywca wielu nagród w konkursach tanecznych.

Bardzo dziękujemy!!!

Tydzień szczęścia - piątek

W piątek był ostatni dzień szkolnego „Tygodnia Szczęścia”.

Święto przyrody Nieodłącznego elementu naszego życia. Z natury czerpiemy radość, spokój i ukojenie. Odpoczynek na łonie przyrody wzmacnia nas i daje wytchnienie. Wsłuchujemy się w szum fal, śpiew ptaków, doświadczamy otaczającego nas piękna. Z natury czerpiemy siłę i motywację.

Dzisiaj z darów przyrody mieli okazję czerpać uczniowie z klas: 2ATW, 4TW oraz 4ALSP.

Młodzież wzięła udział w warsztatach, które odbyły się nad morzem. Piękno otaczającej uczniów natury wyzwoliło mnóstwo radości, kreatywności i pozytywnych emocji.

W końcu:
Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu. Albert Einstein
Wycieczkę zorganizowały Panie M. Frąckowiak, M. Lelakowska, M. Skwarek.

Ale w szkole także nie mogło zabraknąć przyrodniczych inicjatyw. Uczniowie z klasy 1 ATW z pomocą Pani Lidii Cymek posadzili cebulki pięknych kwiatów. Wiosną zrobi się wokół nas kolorowo i magicznie.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do czerpania z piękna natury:

  • Spędzaj codziennie czas na świeżym powietrzu.
  • Odwiedzaj miejsca pełne natury.
  • Szukaj / rozwijaj zainteresowania na zewnątrz.
  • Ćwicz uważność.
  • Wprowadź naturę do swojego domu.

Tydzień szczęścia dobiegł końca... ale zachęcamy wszystkich do poszukiwania swojego wewnętrznego optymisty na co dzień. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. Dlatego: DBAJMY O SIEBIE i O DOBRE RELACJE

#tydzienszczesciawszkole2023 #happinessatschool

Tydzień szczęścia - czwartek

Tydzień szczęścia trwa w najlepsze ! :)

Dziś w poszukiwaniu emocji u naszych uczniów wyruszyły Panie Pedagog :)

W pierwszej kolejności zadawały uczniom pytanie "Czym jest dla Ciebie szczęście?"

Pytanie banalne, a ile radości przyniosło ! :) Wspólnie stworzyliśmy drzewko szczęścia, który będzie ozdobą naszego szkolnego korytarza. Podczas długich przerw Panie Pedagog zapraszały uczniów i nauczycieli do odwzorowywania swoich emocji i ukazywania ich w specjalnej ramce.

Zobaczcie efekty!!! :)

#tydzienszczesciawszkole2023 #happiessatschool #tydzienszczescia

Sprzątanie świata

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w działaniach terenowych w ramach obchodów jubileuszowej 30! Akcji Sprzątanie Świata-Polska. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii było hasło: "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Akcja uczy szacunku do przyrody i drugiego człowieka, a nasi uczniowie jak zwykle wykazali się wspaniałą troską o otaczające nas środowisko.

Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie wszystkie działania przebiegły sprawnie i przyniosły wspaniałe efekty!!!

#SSP2023 #sprzatanieswiata

Tydzień szczęścia - poniedziałek

Dzień Optymizmu

Poniedziałek 18.09.23 rozpoczęliśmy pełni optymizmu i dobrych myśli. Każdy członek społeczności szkolnej mógł usiąść na chwilę na  krześle szczęścia, wylosować z kuli optymistyczne myśli dla siebie na kolejne dni oraz  zapoznać się z przepisami na szczęście i szkolnymi motywatorami do pracy przygotowanymi przez swoich kolegów i koleżanki. Każdy pomysł inny, każdy równie kreatywni, dziękujemy. Dodatkowo z okazji tygodnia szczęścia tydzień ten został ogłoszony tygodniem:

  • bez prac domowych,
  • bez sprawdzania zeszytów,
  • bez dodatkowych zadań,
  • bez stresu i odpytywania.

Zadbaj o swoje szczęście i czuj się komfortowo, bo w każdym z nas drzemie optymista, nie zapominajmy o tym!!!

Zaczerwień się

Drodzy uczniowie i nauczyciele!!!

Zachęcamy was do włączenia się do akcji.

Zaczerwień się dla dzieci z DMD.

Co trzeba zrobić? Niewiele 😀 wystarczy, że 7 września (czwartek) założycie coś czerwonego.

Pokażmy naszą solidarność z chorymi dziećmi!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024! Uczniowie wspólnie z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu zorganizowanym z tej okazji.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki!
Razem stworzymy kolejny rozdział naszej szkolnej historii!

Powodzenia, drodzy uczniowie!!!

Wywiadówki

Zapraszamy na wywiadówki 6-8.09.2023.

Wyjazd integracyjny

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele

Pragniemy przedstawić propozycję wyjazdu integracyjnego dla uczniów klas pierwszych do Łeby. Zależy nam na tym, aby społeczność szkolna ZSI działała razem i nawiązała bliższe relacje - nie tylko w obrębie swojej klasy.
Wyjazd ma charakter krajoznawczo-rekreacyjny. Odwiedzimy Słowiński Park Narodowy, Wydmę Łącką, bałtyckie plaże oraz jezioro Sarbsko.

Spędzicie te 3 dni na świeżym powietrzu, poznacie Waszych wychowawców oraz siebie nawzajem.

Program ( klasy pierwsze)

24 września
9.00 - wyjazd plac przy ZSI
10.30 - Słowiński Park Narodowy (Wydma Łęcka)
13.30 - transport „ciuchcią” lub melexami do ośrodka
14.00 - obiad
15.00 - wspólny spacer nad morze
17.00 - basen kryty/gry zespołowe
19.00 - kolacja
20.00 - dyskoteka

25 września
08.45 - śniadanie
09.30 - wymarsz do Parku Rozrywki Labirynt Łeba
13.00 - powrót do ośrodka
13.30 - obiad
15.00 - 18.00 - mini golf, ścianka wspinaczkowa, gry zespołowe, wyprawa kajakami po jeziorze Sarbsko
19.00 - kolacja
20.00 - dyskoteka/ognisko

26 września
09.00 - śniadanie
10.00 - 12.00 basen/sporty zespołowe
12.00 - wyruszamy w drogę powrotną
13.00 - odbiór uczniów – plac przy ZSI.

Cena: 650zł
W cenę wliczony jest: nocleg, transport, wyżywienie, ubezpieczenie, kajaki, bilety wstępów do atrakcji zewnętrznych, wszystkie atrakcje na terenie ośrodka oraz ich obsługa.

Zapisy i płatność: do 12 września zapisujemy się u wychowawców klas wpłacając pełną kwotę jednorazowo.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy uczniowie! Zbiliża się koniec wakacji. Informujemy o rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2023/2024.
Do zobaczenia wkrótce!