Aktualności

Uczniowie Liceum Plastycznego na warsztatach w Politechnice Koszalińskiej

Uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Nasza uzdolniona młodzież miała okazję pracować z tamtejszą kadrą naukową.
Licealiści z plastyka wzięli udział w szeregu licznych zajęć artystycznych, które odbyły się w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności, biorąc udział w warsztatach architektonicznych i zajęciach w Pracowni Produktu i Małych Form, a także w warsztatach w Pracowni Rysunku i w Pracowni Ubioru. Młodzi artyści mieli też okazję pracować na nowoczesnym skanerze 3D. Zajęcia w Koszalinie poprowadziła tamtejsza kadra naukowa: prof. Anna Orska, prof. Elżbieta Kalinowska, dr Paulina Kminikowska, mgr Jolanta Kwarciak, mgr Sara Betkier, mgr Ola Gołdyn-Witkowska, mgr inż. arch. Bartosz Warzecha, mgr Piotr Stramski i Emilian Reiske.
- Świetne doświadczenie - zajęcia i warsztaty przebiegały w bardzo twórczej, miłej i kreatywnej atmosferze. Wiele wynieśliśmy z wyjazdu do Koszalina. Była okazja, by spotkać się i popracować z koszalińską kadrą naukową – to ludzie oddani swojej pracy, pasjonaci i entuzjaści sztuki. Cieszę się, że zdobyłem cenną wiedzę i wskazówki do dalszej pracy. Wzbogacające doświadczenie – mówi Dariusz Begiedza, uczeń Liceum Plastycznego.
smile smile smile
Wysłano 26 Listopada 2017

Próbny alarm pożarowy w ZSI i SMS

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

Wysłano 26 Listopada 2017

Koncert "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej"

Dnia 16 listopada uczniowie z klas 1 A PLO, 1 B PLO, 2 MLO oraz 2 PoLO uczestniczyli w koncercie edukacyjnym Pieśni i tańce Rzeczpospolitej. Młodzież wysłuchała pięknego koncertu "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej" pod Bohdana Jarmołowicza, dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Młodzież usłyszała najważniejsze utwory patriotyczne polskich kompozytorów, m.in.: Mazura z opery Halka Moniuszki, Warszawiankę - 1831 Kurpińskiego, Poloneza Pożegnanie ojczyzny Ogińskiego, Marsz Pierwszej Kompanii Kadrowej, Polonez Kościuszki - 1792. Prowadzący, Andrzej Zborowski opowiadał o kontekście historycznym i obyczajowym, w jakim powstał każdy z utworów. Dzięki temu uczniowie poznawali obyczaje i tradycję patriotyczną, zarówno szlachecką, jak i żołnierską. Solistą koncertu był Roman Kogut. Było wiele wzruszeń i emocji, niektórzy śpiewali nawet razem z solistą. Wszyscy wróciliśmy do szkoły uwzniośleni pięknem polskich pieśni oraz historią naszych przodków.
Wysłano 22 Listopada 2017

ZSI i SMS będą walczyć o tytuł "Szkoły Dobrego Wychowania"

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku będą walczyć o tytuł "Szkoły Dobrego Wychowania" w ramach XV edycji konkursu Szkoła Dobrego Wychowania! Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Koordynatorki konkursu w naszej szkole – Panie Mają Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, mając do pomocy wszystkich nauczycieli pracujących w ZSI i SMS, wykonają szereg działań konkursowych, między innymi: zostanie opracowana Szkolna Karta Zasad Dobrego Wychowania, przeprowadzony będzie konkurs wiedzy "Mistrz Savoir Vivre" oraz zostanie zorganizowana w szkole pogadanka na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. To tylko niektóre z zaplanowanych działań. Więcej informacji zamieścimy już wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "Szkoła Dobrego Wychowania". smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2017

"Twój Vincent" zachwyca!

22 listopada uczniowie klas 2 MLO, 2 PoLO oraz 2 A PLO pod opieką Pani Mai Frąckowiak oraz Pani Agnieszki Kałuży Horbaczewskiej uczestniczyli w seansie filmowym "Twój Vincent" w kinie Rejs. 65 tysięcy ręcznie malowanych kratek przez ponad 100 malarzy z całego świata, 80 obrazów Vincenta van Gogha oraz pełna pasji do malarstwa i niezrozumienia przez ówczesnych biografia jednego z najwybitniejszych malarzy postimpresjonistycznych zachwyciły młodzież. Ostatnie dni malarza i tajemnicze okoliczności śmierci pobudziły domysły uczniów: „To jak powieść detektywistyczna. Jestem pewien, że został postrzelony” komentował wciągnięty przez fabułę Oskar. Prywatne śledztwo Armanda, nietuzinkowa perspektywa oraz połączenie filmu z malarstwem robią niesamowite wrażenie.smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2017

Koncert edukacyjny "Pieśni i tańce Rzeczpospolitej"

16 listopada uczniowie z klas 1 A PLO, 1 B PLO, 2 MLO oraz 2 PoLO uczestniczyli w koncercie edukacyjnym Pieśni i tańce Rzeczpospolitej. Młodzież wysłuchała pięknego koncertu Pieśni i tańce Rzeczpospolitej pod Bohdana Jarmołowicza, dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Młodzież usłyszała najważniejsze utwory patriotyczne polskich kompozytorów, m.in.: Mazura z opery Halka Moniuszki, Warszawiankę - 1831 Kurpińskiego, Poloneza Pożegnanie ojczyzny Ogińskiego, Marsz Pierwszej Kompanii Kadrowej, Polonez Kościuszki - 1792.
Prowadzący, Andrzej Zborowski opowiadał o kontekście historycznym i obyczajowym, w jakim powstał każdy z utworów. Dzięki temu uczniowie poznawali obyczaje i tradycję patriotyczną, zarówno szlachecką, jak i żołnierską. Solistą koncertu był Roman Kogut. Było wiele wzruszeń i emocji, Niektórzy śpiewali nawet razem z solistą. Wszyscy wróciliśmy do szkoły uwzniośleni pięknem polskich pieśni oraz historią naszych przodków.
smile smile smile
Wysłano 22 Listopada 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl