Aktualności

Wiktoria Burda pojedzie w nagrodę do Brukseli!

Z wielką radością i przyjemnością informujemy, że Wiktoria Burda, uczennica klasy II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego została laureatką Konkursu „Polska w Unii”. Licealistka pojedzie w nagrodę do Parlamentu Europejskiego!
W Auli im. T. Ocioszyńskiego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyła się uroczysta Gala Dnia Europy. Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów XV edycji Konkursu „Polska w Unii” pt. „ Jakiej Unii potrzebuje Polska i jakiej Polski potrzebuje Unia?”. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza Wiktoria Burda. Licealistka w nagrodę wyjedzie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nagroda została ufundowana przez Jarosława Wałęsę Posła do Parlamentu Europejskiego. Uczennicę do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole.
Gościem Honorowym Gali Dnia Europy był Bronisław Komorowski, Prezydent RP w latach 2010-2015. Uroczystości towarzyszyła konferencja pt. „Polska i UE w obliczu aktualnych wyzwań”.
Ponadto dyplomy za udział w konkursie i upominki otrzymali nasi uczniowie biorący udział w II etapie konkursu (na szczeblu wojewódzkim): Oliwia Grzegorzewska (kl. 2A PLO), Estera Szklarczyk (kl. 1A PLO), Arkadiusz Taramas (kl. 1B PLO) oraz Wiktoria Nowacka i Wiktoria Machałek (uczennice kl. 1 Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku).
Celem Konkursu „Polska w Unii” jest promowanie wiedzy o Unii Europejskiej, przybliżenie aktualnej problematyki związanej z członkostwem Polski w Unii oraz skłonienie do dyskusji na temat aktualnych wyzwań stojących przed Polską, UE oraz całą Europą. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile smile smile
Wysłano 15 Maja 2018

Z wizytą w areszcie śledczym

Uczniowie klasy pierwszej Technikum Weterynarii uczestniczyli w interesującej i niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie – młodzież miała okazję zwiedzić Areszt Śledczy w Słupsku. Wizyta w słupskim areszcie śledczym miała posmak przygody – każdy uczeń już przed wejściem na teren aresztu zobowiązany był zdeponować telefon komórkowy, portfel bądź torebkę. Następnie młodzież zapoznała się ze specyfiką jednostki oraz z przepisami regulującymi wykonanie kary pozbawienia wolności. Uczniom została przedstawiona również bardzo ciekawa historia słupskiego aresztu, okraszona licznymi barwnymi anegdotami. Funkcjonariusz prowadzący spotkanie w sposób wyczerpujący odpowiadał na liczne pytania naszych uczniów dotyczące m.in. wyżywienia więźniów, kontaktów z rodziną, systemu kar i nagród, rozkładu dnia osadzonych. Nasi adepci weterynarii mogli usłyszeć czym różni się areszt śledczy od zakładu karnego? Jak wygląda praca z osadzonymi wymagającymi umieszczenia w wyznaczonym oddziale? Jakie są formy resocjalizacji? W dalszej części spotkania uczniowie zwiedzili m.in. salę widzeń, pawilon mieszkalny aresztu, zobaczyli cele, w których na co dzień przebywają osoby aresztowane, oraz przeszli się po placu spacerowym, który na co dzień udostępniany jest osadzonym w areszcie. Nasi uczniowie nie kryli słów uznania za profesjonalne podejście funkcjonariuszy służby więziennej do wykonywanej pracy. Spotkanie z funkcjonariuszami połączone ze zwiedzaniem aresztu stanowiło ciekawą i niezwykle wymowną lekcję. To właśnie dzięki takim wizytom kształtujemy wśród młodych ludzi odpowiednie postawy prospołeczne. smile
Wysłano 13 Maja 2018

Akcja "Cztery łapy" - badanie USG psów i kotów w Technikum Weterynarii

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Technikum Weterynarii przeprowadzili akcję „Cztery łapy” – bezpłatne badania USG psów i kotów. Młodzi adepci weterynarii przebadali blisko setkę psów i kotów. Uczniowie pracowali pod kierunkiem lekarza weterynarii i behawiorysty Pani Anny Wnuk. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słupszczan, właścicieli czworonogów.
- Dzisiejsze badania możemy uznać za bardzo udane. Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słupszczan, właścicieli psów i kotów. Badanie USG to bardzo bezpieczna metoda diagnostyczna, nieinwazyjna i nie bolesna. Dzięki niemu możemy sprawdzić, co dzieje się wewnątrz organizmu zwierzaka i rozpocząć leczenie. Trwa też krótko, można je przeprowadzić nawet u bardzo wrażliwych i niecierpliwych zwierząt. Dla nas uczniów było to szczególne doświadczenie – nabyliśmy niezwykle cenne umiejętności i zdobyliśmy ogromną wiedzę praktyczną – mówi Robert Elendt, nasz uczeń Technikum Weterynarii.
Świetna inicjatywa!
smile
Wysłano 10 Maja 2018

Kolejny wielki sukces uczniów w dziedzinie matematyki!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennice naszej szkoły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostały laureatkami w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-fotograficznego pt. "Matematyka w obiektywie", zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" w Białymstoku w ramach X Podlaskich Dni Matematyki.
Martyna Ozdoba (kl. I Medyczne Liceum Ogólnokształcące) zajęła I miejsce za pracę „Czy to leśne tangensoidy?”, natomiast Paulina Gierszewska (kl. II Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku) zdobyła II miejsce – uczennicę nagrodzono za pracę „Spirala logarytmiczna”. Nasze licealistki do konkursu przygotowały Panie Monika Skwarek (podopieczna Martyna Ozdoba) i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (podopieczna Paulina Gierszewska).
Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Zdjęcie miało być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym. Kwestia wyobraźni i spostrzegawczości w widzeniu otaczającego nas świata.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz opiekunkom kolejnego sukcesu! Brawo! smile
Wysłano 07 Maja 2018

Konkurs matematyczno-fotograficzny FotoMat!

Zespół Szkół Informatycznych i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu matematyczno-fotograficznego FotoMat.
Główne cele konkursu to: popularyzowanie matematyki wśród uczniów oraz zainteresowanie różnorodnością matematyczną w otaczającej przestrzeni – w życiu codziennym, w przyrodzie, martwej naturze – i uwiecznienie na fotografii. Konkurs trwa do 15 czerwca. Informacja o przyznanych nagrodach będzie umieszczona 21 czerwca na stronie internetowej szkoły w zakładce aktualności.
Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia znajduje się w pliku:
Regulamin i karta zgłoszenia konkursu matematyczno-fotograficznego FotoMat
Wysłano 07 Maja 2018

Bezpłatne badania USG psów i kotów!

Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zapraszają na bezpłatne badania USG psów i kotów w dniu 10 maja (czwartek), w godz. 8.00 -12.00.
Badania USG zwierząt domowych wykonywać będą uczniowie słupskiego Technikum Weterynarii pod kierunkiem lekarza weterynarii i behawiorysty Anny Wnuk. Warsztaty USG przeprowadzone zostaną w gabinecie zabiegowym przy Zespole Szkół Informatycznych (ul. Koszalińska 9) i dotyczą psów, kotów, ewentualnie królików. Właścicielom psów sugeruje się, by ich zwierzęta do badań przystąpiły na czczo i nie były wycieńczone intensywnym spacerem.
Więcej informacji na temat badań pod nr tel. 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy!!! smile
Wysłano 03 Maja 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl