Aktualności

Jasełka bożonarodzeniowe

Tradycyjnie już w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną w naszej szkole miały miejsce jasełka, w tym roku przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Pani Karoliny Pery.
Boże Narodzenie to szczególny czas, który spędzamy w gronie najbliższych i tych, których kochamy. Z tym okresem kojarzą się nam najpiękniejsze chwile w życiu, którym towarzyszy radość, spokój i szczęście. Właśnie w taki nastrój wprowadziły wszystkich jasełka przygotowane przez naszą młodzież, podczas specjalnego programu świątecznego pojawiły się głębokie przesłania, które powinny nam towarzyszyć każdego dnia, jak i kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. W trakcie uroczystości dyrektor szkoły Pani Monika Stępnik złożyła wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Po jasełkach odbyły się klasowe spotkania wigilijno-noworoczne, których zakończenie rozpoczęło szkolną przerwę świąteczną.
Do zobaczenia w Nowym Roku 2018. smile smile smile
Wysłano 23 Grudnia 2017

III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora PLO w Słupsku

W dniu dzisiejszym na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej odbyły się III Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
Rywalizowały czteroosobowe drużyny z pięciu gimnazjów, w tym cztery ze Słupska i jedno z Postomina. Zmagania odbyły się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów.
Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 3, wyprzedzając drużynę Szkoły Podstawowej nr 3, na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Postominie. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem zawodów została Julia Mańkowska z Gimnazjum nr 3 (94 pkt), drugie miejsce zajęła Julia Macko z Gimnazjum nr 3 (86 pkt), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Prądzyński z Gimnazjum nr 3 (85pkt). Sędzią głównym był Henryk Jaśkowski. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali Panowie - Arkadiusz Herman i Krzysztof Straszak.
Wyniki, drużynowo:
1. Gimnazjum nr 3 350 pkt
2. Szkoła Podstawowa nr 3 305 pkt
3. Szkoła Podstawowa w Postominie 284 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 4 277 pkt
5. Gimnazjum nr 6 203 pkt
Puchary, dyplomy, medale i nagrody rzeczowe ufundowała Dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku Pani Monika Stępnik.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy. smile smile smile
Wysłano 21 Grudnia 2017

Eliminacje etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza..."

W auli naszej szkoły odbyły się eliminacje etapu rejonowego XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Wzięli w nich udział uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz nasi reprezentanci. Do zawodów etapu wojewódzkiego awansowały dwie uczennice klasy 1B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego – Milena Mrzygłocka i Julia Dydyna. Dobrą wiedzą popisały się Wiktoria Kadłubańska, Paulina Bobko i Alicja Nowicka, także uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantek, a Milenie i Julii życzymy powodzenia w następnym etapie Olimpiady. smile smile smile
Wysłano 20 Grudnia 2017

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

W Starostwie Powiatowym w Słupsku odbył się II etap (zawody międzyszkolne) XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Uczennice klas 1A i 1B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego uzyskały następujące rezultaty: Milena Mrzygłocka 27 pkt., Klaudia Jagnieszko 24 pkt., Julia Dydyna 21 pkt., Agnieszka Weyhe 21 pkt., Daria Brunke 16 pkt., a uczennica Liceum Plastycznego Wiktoria Nowacka zdobyła 21 pkt. Była to pierwsza próba naszych reprezentantek sprawdzenia swoich sił w tej bardzo trudnej dziedzinie wiedzy. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w następnej edycji Olimpiady. smile
Wysłano 20 Grudnia 2017

Wycieczka do Berlina uczniów ZSI

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Weterynarii pod opieką Pana Andrzeja Fijałkowskiego odwiedzili stolicę Niemiec. Celem wycieczki było zwiedzanie Berlina i udział w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.
Młodzież rozpoczęła zwiedzanie miasta od pozostałości Muru Berlińskiego. Odwiedzili dzielnicę rządową, której głównym punktem jest Reichstag, Bramę Brandenburską oraz Wyspę Muzeów, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata.
Kolejnym punktem wycieczki była Aleja Unter den Linden – czyli Aleja Lip – jedna z najpiękniejszych ulic w Berlinie. Aleja ma długość 1,5 kilometra, a wzdłuż niej znajduje się szereg zabytków, pomników oraz śladów niemieckiej historii. Uczniowie odwiedzili m.in. Uniwersytet Humbolta, Operę Państwową, Bibliotekę Państwową, klasycystyczny budynek Neue Wache upamiętniający ofiary wojen i tyranii oraz okazałe budynki wielu ambasad.
Następnie nasi podopieczni udali się na spacer po Potsdamer Platz - jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Jest on otoczony przez nowoczesną, zapierającą dech w piersiach zabudowę – to tam znajduje się m.in. Sony Center - monolityczna konstrukcja o elewacji ze szkła i stali, z charakterystycznym parasolem.
Miłym zakończeniem wyprawy było podziwianie słynnego Weihnachtsmarktu, czyli Jarmarku Bożonarodzeniowego w Berlinie. Świąteczna atmosfera, stragany oferujące ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze, unoszący się wszędzie aromat tradycyjnych dań, gorących kasztanów oraz grzanego wina, klimatyczna muzyka i przyjaźni ludzie, atmosfera iście świąteczna – oto wszystko, czego doświadczyli nasi uczniowie na jarmarku berlińskim.
Podczas wycieczki młodzież spędziła miło czas, poćwiczyła znajomość języka, poznała dziedzictwo kulturowe naszych sąsiadów. Wyjazd posłużył też integracji naszych uczniów. - Wiele wrażeń, mnóstwo atrakcji, bogaty program. Wycieczka była bardzo udana - podsumowują nasi uczniowie. smile smile smile
Wysłano 20 Grudnia 2017

Wykład Kajetana Wójcika na temat sztuki iberyjskiej!

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza na wykład Kajetana Wójcika, ucznia drugiej klasy słupskiego plastyka, na temat sztuki iberyjskiej w ramach programu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny”. Wystąpienie odbędzie się w czwartek, 21 grudnia w godz. 8.00 – 9.35 w auli szkolnej przy ul. Koszalińskiej 9.
Serdecznie zapraszamy! smile smile smile
Wysłano 19 Grudnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl