Aktualności

Uczniowie klas pierwszych policyjnych na spektaklu „Służba”

W ramach zatwierdzonej przez Komendanta Głównego Policji koncepcji zintegrowanych działań polskiej Policji na poziomie centralnym oraz przygotowań i obchodów 100-lecia Policji w 2019 r., Szkoła Policji w Słupsku była organizatorem spektaklu pt.: „Służba”.
W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie z klas pierwszych o profilu policyjnym wraz z opiekunami Arkadiuszem Hermanem i Krzysztofem Straszakiem na zaproszenie Komendanta Szkoły Policji w Słupsku.
Spektakl „Służba” przedstawiał dzieje policyjnej rodziny i historię policji w pigułce. Opowieść była linearna, a główny bohater – dziadek, sięgając do wydarzeń sprzed lat, prowadził swoją wnuczkę i jej przyjaciół przez karty historii. Odkrywał przy tym rodzinne tajemnice, komentował i wyjaśniał historię. Żeby uatrakcyjnić przekaz, w spektaklu wykorzystane były fragmenty filmów, inscenizacje i muzyka na żywo. Spektakl poruszał kwestie dotyczące trudnych wyborów, odpowiedzialności za kraj i obywateli, oraz opowiadał o dziejach rodziny, dla której noszenie munduru, honor i Ojczyzna były wartościami nadrzędnymi.
Spektakl „Służba” dostarczył uczniom miłych wrażeń, niezapomnianych przeżyć oraz uzmysłowił przyszłym adeptom sztuki policyjnej jak ważne jest budowanie i wzmacnianie wizerunku polskiej Policji, jej wartości i etosu, zarówno w środowisku policyjnym jak i w społeczeństwie. smile
Wysłano 05 Czerwca 2018

Prewencja ale inaczej 2018

W dniu dzisiejszym w Gimnazjum nr 4 w Słupsku odbył się finał turnieju "Prewencja ale inaczej 2018" zorganizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski.
Program teoretyczno – warsztatowy oraz finał rozgrywek sportowych miał za zadanie promować zdrowy styl życia wśród młodzieży. W trakcie trwania turnieju dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz samoobrony i technik interwencji w wykonaniu uczniów Naszej Szkoły z klas pierwszych policyjnych. W trakcie pokazu, oprócz zademonstrowanych umiejętności stosowania technik obrony i ataku, nasi licealiści przedstawili scenkę sytuacyjną związaną z napadem agresywnych napastników na uczennice. Na koniec turnieju obyła się ceremonia wręczenia dyplomów i pucharów najlepszym drużynom startującym w zawodach. Przedstawiciele Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupsk podziękowali w uroczysty sposób Dyrekcji Zespołu Szkół Informatycznych za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju.
Klasy policyjne w pokazie reprezentowali: Wiktoria Borkowska, Milena Mrzygłocka, Dawid Bezmen, Arkadiusz Taramas, Damian Kopciał, Seweryn Szymański, Damian Dubielski i Łukasz Żurawski. Uczniów do pokazów przygotował Pan Arkadiusz Herman. smile
Wysłano 05 Czerwca 2018

Pożegnanie absolwentów 2018

W minioną środę odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych. Kolejny rocznik odebrał świadectwa i opuścił naszą szkołę w poszukiwaniu swojej drogi życiowej.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor, dziękując wszystkim za owocny, kilkuletni okres nauki i rozwijania pasji, podkreślała, jak ogromne znaczenie miały wszystkie inicjatywy i działania absolwentów, jak wiele wnieśli w życie szkoły. Życzyła im powodzenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, ale przede wszystkim zapewniła młodzież, że pozostanie w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata.
Główną część uroczystości stanowiło podziękowanie absolwentom za ich osiągnięcia w nauce oraz udział w przedsięwzięciach społecznych, obywatelskich, wolontariackich i artystycznych. Wyrazy wdzięczności oraz gratulacje przekazano rodzicom, wychowawcom oraz gronu pedagogicznemu W czasie uroczystości nagrodzono uczniów, godnie reprezentujących szkołę w licznych olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych oraz działających społecznie i wykonujących pracę na rzecz szkolnej społeczności.
Życzymy naszym absolwentom odwagi w dążeniu do spełnienia własnych marzeń, wytrwałości w pokonywaniu przeszkód i przeciwności losu, codziennego uśmiechu i pogody ducha. Mamy nadzieję, że zapamiętają naszą szkołę jako wyjątkowe miejsce, w którym młody człowiek zawsze może liczyć na pomoc nauczycieli i dyrekcji. Życzymy im spełnienia w życiu osobistym i zawodowym, tego, żeby pozostali takimi wspaniałymi ludźmi, jakich mieliśmy przyjemność poznać. Liczymy na to, że nie zapomną o swojej szkole i będą nas odwiedzać, gdziekolwiek nie zaprowadziłyby ich ścieżki dalszego życia. smile smile smile
Wysłano 04 Czerwca 2018

Wielki sukces Pani Moniki Skwarek!!!

Z wielką radością informujemy, że Pani Monika Skwarek, nasza sympatyczna nauczycielka matematyki, została laureatką prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze Snów" w kategorii: konkurs metodyczny dla nauczycieli.
Konkurs ma na celu kształcenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, podniesienie jakości edukacji informatycznej oraz popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia się i nauczania. Poza tym konkurs popularyzuje nowoczesne pomoce dydaktyczne, promuje metody nauczania z wykorzystaniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych), zachęca do poszukiwania nowatorskich rozwiązań w metodyce nauczania oraz zwiększa motywację i zadowolenie z efektów pracy dydaktycznej.
Przygotowana przez Panią Monikę konkursowa praca metodyczna musiała zawierać konspekt zajęć z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), na obowiązkowych i pozalekcyjnych zajęciach edukacyjnych, uwzględniać sprzężenie zwrotne - wnioski nauczyciela z przeprowadzonej lekcji oraz ocenę wpływu stosowania TIK w szkole na zaangażowanie nauczycieli w proces nauczania i uczniów w proces uczenia się. Ponadto nasza nauczycielka musiała sporządzić dokumentację fotograficzną z przeprowadzonych, według konspektu, zajęć.
Patronat honorowy nad konkursem sprawuje m.in: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Cyfryzacji.
Pani Monika Skwarek ma nie tylko ciekawe pomysły na prowadzenie zajęć lekcyjnych i odnosi bardzo duże sukcesy w pracy dydaktycznej, ale także wychowuje naszą młodzież, pomaga uczniom mającym problemy z nauką, dzieli się swoimi pasjami z innymi. Jest wielkim przyjacielem i powiernikiem uczniów! Jest przykładem nauczyciela o wielkim sercu, który w swoją pracę wkłada wiele uczucia oraz poświęcenie.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu! smile
Wysłano 01 Czerwca 2018

XV Bałtycki Festiwal Nauki 2018 z udziałem ZSI i SMS

25 maja młodzież z klas 3 TW, 2 a PLO, 2 a GSMS, 2 b GSMS oraz grupa "Uczeń zdolny, nie znaczy inny" pod opieką Pań: Moniki Skwarek, Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej oraz Marii Lelakowskiej uczestniczyła w nieco innej formie zajęć przygotowanych przez Akademię Pomorską w Słupsku. Studenci pod czujnym okiem wykładowców przygotowali mnóstwo atrakcji. W naszym harmonogramie znalazły się między innymi warsztaty pt. „Projektowanie 3 D”. Uczniowie przeszli krótki kurs korzystania z aplikacji do tworzenia podstawowych modeli przestrzennych i przygotowali wybrany plik do wydruku. Wykład prezentujący różnorodność karaluchów na świecie i w kraju, ich rolę w środowisku naturalnym oraz zagrożenia i szkody, jakie mogą wyrządzić, cieszył się dużą aprobatą wśród młodzieży, ze względu na żywe okazy, które można było dotknąć, a nawet zabrać ze sobą. Nasi młodzi uczestnicy natomiast wzięli udział w warsztacie pt. „Origami modułowe”, gdzie dowiedzieli się jak składać bryły modułowe. Ponadto każdy z nas wziął udział w pokazach możliwości programistycznych jak i konstrukcyjnych robotów Lego Mindstorm, a także w pokazach pojazdów mobilnych, czyli urządzeń własnej budowy sterowanych za pomocą telefonu lub tabletu.
Bardzo dużym zainteresowaniem jak co roku cieszyło się przenośne Planetarium, w którym astronom, podróżnik odkrywał i w ciekawy sposób wyjaśniał zagadki Kosmosu podczas pokazu „sztucznego nieba”.
W punkcie medycznym można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy, zmierzyć ciśnienie, BMI i poziom tkanki tłuszczowej. Ponadto uczniowie chętnie uczestniczyli w podstawowych zabiegach resuscytacyjnych osoby dorosłej.
W przerwach między warsztatami oglądaliśmy wystawę zabawek i doświadczeń fizycznych, prezentację barwnych reakcji strącania osadów, pokaz pracy technika kryminalistycznego (ściąganie odcisków palców, robienie zdjęć do „kartoteki policyjnej” itp.), a jak ktoś miał ochotę to mógł sprawdzić się w policyjnym torze przeszkód.
Festiwale Nauki są wielką "pigułką edukacyjną", przedstawiają inne oblicze nauki, bardziej zrozumiałe dla ucznia. Dlatego warto angażować młodzież w takie przedsięwzięcia. Kto wie, może za kilka lat, ktoś z nas będzie naukowcem w swojej dziedzinie.
smile
Wysłano 27 Maja 2018

Paweł Ostrowski i Kornel Kaniowski laureatami ogólnopolskiego konkursu matematycznego!!!

Z wielką radością informujemy, że Paweł Ostrowski i Kornel Kaniowski, nasi uczniowie kl. II B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EDI Panda. Młodzi sportowcy zajęli ex aequo - czwarte miejsce w Polsce. W konkursie wzięło udział łącznie 628 gimnazjalistów z klas drugich z całego kraju!!!
Nasi gimnazjaliści uzyskali po 57 punktów na 60 możliwych, co dało im na równi czwarty wynik w kraju. Uczniowie musieli zmierzyć się z testami matematycznymi składającymi się z 30 pytań. W rywalizacji konkursowej młodzi piłkarze pokonali ponad 600 rówieśników z klas drugich z całego kraju. Laureatów do konkursu przygotowała Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki w naszej szkole. Warto zaznaczyć, że w konkursie tym brał udział również Patryk Wólczyński, kolega klasowy Pawła i Kornela.
Paweł i Kornel są nie tylko utalentowanymi sportowcami – uczniowie aktywnie angażują się w życie szkoły, osiągają świetne wyniki w nauce i biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych. Są przykładem uczniów znajdujących w sporcie motywację potrzebną do nauki. Z odpowiedzialnością traktują zarówno naukę jak i sport.
Konkurs został zorganizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile smile smile
Wysłano 24 Maja 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl