Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego!

Zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 które odbędzie się
22 czerwca:
Godz. 9.00 - SMS (7 SP, Gimnazjum, Liceum)
Godz. 11.00 - ZSI
Zapraszamy! smile
Wysłano 11 Czerwca 2018

Noc w szkole z Uczniem Zdolnym

Z piątku na sobotę odbyło się wydarzenie kulturalno-dydaktyczne dla uczniów naszej szkoły oraz ich przyjaciół – tak zwana „Noc w szkole z Uczniem Zdolnym”. Celem tej imprezy była integracja uczniów, rozwijanie zainteresowań młodzieży, nauka i promocja szkolnego programu „Uczeń zdolny, nie znaczy inny.” W programie imprezy było między innymi wspólne zajadanie pizzy i słodkości, just dance – naśladuj ruchy taneczne razem z nami, pogaduchy do rana, gry planszowe i słowne. Największa atrakcją cieszyło się nocne szukanie QR–kodów po szkole z latarkami. W zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna w składzie: Anna Rogulska, Kamila Wróblewska, Karyna Hultsova, zaś II miejsce należy do zespołu: Sandra Skurnóg, Dawid Pogorzalski i Sandra Olejniuk. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i cieszymy się z tak dużego nakładu pracy jaki włożyliście, by wykonać wszystkie zadania.
W nocy, gdy emocje powoli zaczynały opadać, zorganizowano projekcję filmów. O 7 rano zmęczeni, lecz szczęśliwi uczniowie udali się do swoich domów na zasłużony wypoczynek. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas owej nocy czuwali: Pani Monika Skwarek oraz Pani Maria Lelakowska. smile
Wysłano 11 Czerwca 2018

Drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego najlepsza w STREET WORKOUT!

W dniu 9 czerwca w Ośrodku-Sportowo Rekreacyjnym im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku odbyły się pierwsze zawody dla szkół ponadgimnazjalnych w nowej konkurencji Street Workout. Organizatorem zawodów była Grupa Street Workout Słupsk we współpracy z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. UNICEF i Ośrodkiem Sportowo-Rekreacyjnym im. Tadeusza Gwiżdża. Celem zawodów było podnoszenie sprawności ogólnej uczestników oraz popularyzacja dyscyplin sportowych jakimi są Street Workout czyli tzw. ćwiczenia kalisteniczne oraz upowszechnianie sportu wśród młodzieży. Zawody miały charakter zmagań drużynowych, w których drużyna składała się z pięciu uczniów z każdej szkoły. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych policyjnych w składzie: David Bezmen, Damian Kopciał, Konrad Rymarczyk, Arkadiusz Taramas i Damian Dubielski, pod czujnym okiem trenerskim pana Arkadiusza Hermana. Zmagania finałowe składały się z trzech etapów: podciąganie nachwytem na drążku (minimum na szerokość barków), pompek (minimum na szerokość barków) oraz dipów (pompek na poręczach, polegających na ugięciu ramion do 90 stopni).
Miło nam poinformować, że drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła I miejsce w pierwszych zawodach międzyszkolnych Street Workout w Słupsku i tym samym zdobyła główną nagrodę atlas treningowy do ćwiczeń. Ponadto na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Arkadiusz Taramas i Damian Kopciał, którzy uzyskali najwięcej punktów indywidualnie w zawodach, pomimo że nie była prowadzona klasyfikacja indywidualna. Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników wszystkim startującym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych. smile
Wysłano 10 Czerwca 2018

V Pomorskie Dni Otwarte dla Klas o Profilu Policyjnym

Kilkuset uczniów z województwa pomorskiego, a także kujawsko - pomorskiego, wzięło udział w V Pomorskich Dniach Otwartych dla klas o profilu policyjnym. W tym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z klas pierwszych pod opieką pana Arkadiusza Hermana, Krzysztofa Straszaka i Roberta Zająca. Głównym celem wizyty w Gdańsku było budowanie pozytywnego wizerunku pomorskiej policji.
Specjalne atrakcje dla młodzieży przygotowano na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Poza stoiskami i sprzętem policyjnym, pojawiły się tu m.in. stoiska Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego i innych służb mundurowych.
Uczniowie klas policyjnych, którzy na co dzień w szkole zdobywają wiedzę teoretyczną związaną ze służbą w Policji, mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu różnych formacji mundurowych, m.in. robota pirotechnicznego, wykorzystywanego do usuwania niewybuchów, policyjnego "busa wypadkowego", specjalnie przystosowanego do udziału w zdarzeniach czy samochód z wideo rejestratorem i łódź motorową oraz inne pojazdy służbowe będące na wyposażeniu Policji.
Podczas spotkania odbył się konkurs sportowy dla wszystkich klas mundurowych, który polegał na pokonaniu toru przeszkód na czas. Każda szkoła wytypowała swojego przedstawiciela do zmagań sportowych. Miło nam poinformować, że Arkadiusz Taramas reprezentujący Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zajął I miejsce w zawodach. W ramach Pomorskich Dni Otwartych dla klas o profilu policyjnym odbyły się również pokazy musztry, pierwszej pomocy, tresury psów policyjnych oraz pokazy policjantów pododdziału antyterrorystycznego, co cieszyło się największym zainteresowaniem. Po wizycie w Gdańsku uczniowie na pewno zdobyli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich przyszłego zawodu, jak wygląda w praktyce praca w Policji i w innych służbach mundurowych, czy jakie trzeba mieć predyspozycje, by wybrać zawód wojskowego lub strażaka. Wszyscy z wycieczki wrócili z uśmiechami na twarzy, co świadczy o tym, że wyjazd był ciekawy i udany. smile
Wysłano 08 Czerwca 2018

Certyfikat Szkoły Dobrego Wychowania

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego otrzymały Certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła Dobrego Wychowania zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Całoroczne starania zostały uwieńczone sukcesem!!!
Wykonaliśmy wszystkie zadania przewidziane regulaminem. Założeniem konkursu było kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na temat tolerancji w szkole i poza nią, a jego celem zapoznanie uczniów ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie, jaki ma ono wpływ na codzienne życie i relacje rówieśnicze.
W realizację zadań konkursowych zaangażowana była cała społeczność uczniowska. Zadania projektu realizowane były w różnorodny sposób. W grudniu młodzież z naszej szkoły wspólnie z opiekunami, podczas godzin wychowawczych, stworzyła Szkolne Zasady Dobrego Zachowania, które zbudowały nasze Drzewo Dobrych Zasad. Na przełomie listopada i grudnia Pani Maja Frąckowiak zorganizowała szkolny konkurs literacki Moje zachowanie świadczy o mnie. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Każda klasa wykonała plakat: Mój wygląd świadczy o mnie. Prace zostały wyeksponowane w formie wystawy. Zdolności reżyserskie oraz teatralne uczniów zaprezentowane zostały w międzyklasowych inscenizacjach, które dotyczyły zachowań w miejscach publicznych. Uwieńczeniem naszych działań był VI Szkolny Turniej Savoir-vivre. Organizatorkami konkursu były Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. W zmaganiach wzięli uczniowie z każdej klasy. Wysoki poziom uczestników sprawił, że do rozstrzygnięcia wyniku niezbędne były dodatkowe konkurencje.
Dziękujemy młodzieży za aktywny, twórczy i liczny udział w działaniach oraz wychowawcom za pomoc w realizacji zadań konkursowych. To nasz wspólny sukces! Koordynatorami działań były Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska. Szczegółowe informacje na stronie szkoły w zakładce Szkoła Dobrego Wychowania. smile
Wysłano 08 Czerwca 2018

Akcja „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Seksu.
Z tej okazji w naszej szkole ruszyła akcja profilaktyki i edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”. Akcję zainicjowali uczniowie Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.
Młodzież z Medyka przeprowadziła akcję edukacyjno – profilaktyczną wśród swoich szkolnych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i pracowników szkoły. W ramach przedsięwzięcia nasi licealiści rozdawali ulotki i broszury tematyczne oraz udzielali podstawowych informacji na temat profilaktyki HIV/AIDS i zakażeń przenoszonych drogą płciową oraz zmniejszenia zagrożenia związanego z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi. Działania uczniów koordynowała Pani Małgorzata Siupik- Winiszewska, pedagog w naszej szkole.
Celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia wolnego od ryzykownych zachowań, podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie postaw ukierunkowanych na odpowiedzialność za zdrowie i życie własne.
Serdecznie dziękujemy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Słupsku za udostępnienie materiałów edukacyjno-informacyjnych. smile
Wysłano 07 Czerwca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl