Aktualności

Alicja Symko finalistką eliminacji okręgowych XLV Olimpiady Historycznej

Serdecznie gratulujemy Alicji Symko, uczennicy 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, udziału i zakończenia z wynikiem pozytywnym zawodów II stopnia eliminacji okręgowych XLV Olimpiady Historycznej, która odbyła się 12 i 18 stycznia br. w Gdańsku na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Naszą zdolną licealistkę do Olimpiady przygotował Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii.
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna jest od 1973 r. organizowana przez największą organizację społeczną skupiającą badaczy i miłośników historii – Polskie Towarzystwo Historyczne. Organizacja Olimpiady wpisuje się w główne idee głoszone przez PTH – popularyzację historii i umacnianie świadomości historycznej młodego pokolenia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu tajników historii.
Wysłano 23 Stycznia 2019

ZSI z Certyfikatem Pomorskiej Szkoły z Życiem!

Z wielką radością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych otrzymał zaszczytny Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Ponadto Pan Robert Zając, nasz dyrektor administracyjny, otrzymał prestiżowy tytuł Pedagoga z Życiem za organizację działań w naszej szkole w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA. W akcję zaangażowała się cała nasza społeczność szkolna, a szczególne podziękowania należą się uczniom naszego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wspólnie z Panem Robertem koordynowali działania w naszej placówce. Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile
Wysłano 23 Stycznia 2019

Sukces uczennic na ogólnopolskim biennale rysunku i malarstwa!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Aleksandra Łuczaj, uczennica III klasy Liceum Plastycznego, zajęła drugie miejsce w kategorii rysunku na IV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa "Figury ciała", którego organizatorem było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kreska.
"A pani w domu nie bili?" – tak brzmi tytuł nagrodzonej pracy konkursowej, którą stworzyła Ola. Druga dobra wiadomość to taka, że na wystawę pokonkursową dostała się również praca naszej kolejnej uczennicy - Zuzanny Tomińskiej (praca pt. "Sen narkomana"). Nasze zdolne uczennice do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka. Na konkurs wpłynęło 198 prac z 31 szkół na terenie Polski. W jury zasiadali profesorowie z wyższych uczelni artystycznych w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie. Konkurs został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego. Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbędzie się 12 marca br. w CK Zamek w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów! Brawo!
smile smile smile
Wysłano 20 Stycznia 2019

FERIE Z MATEMATYKĄ DLA MATURZYSTÓW!!!

Na MATEMATYCZNE FERIE DLA MATURZYSTÓW przygotowujące do egzaminu z matematyki zaprasza Zespół Nauczycieli Matematyki Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. Matematyczne spotkania zaczynają się 11 lutego.
W ramach zajęć będą rozwiązywane zadania z arkuszy maturalnych według poniższego harmonogramu:
- 11 lutego (poniedziałek): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (arkusz maturalny). Prowadząca Maria Lelakowska (sala 7)

- 12 lutego (wtorek): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania z planimetrii). Prowadząca
Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (sala 212)

- 13 lutego (środa): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania z geometrii analitycznej). Prowadząca Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (sala 212)

- 14 lutego (czwartek): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania maturalne z arkuszy maturalnych). Prowadząca Monika Skwarek (sala 207)

- 15 lutego (piątek): ): godz. 9.00-12.00, poziom podstawowy (wybrane zadania maturalne z arkuszy maturalnych). Prowadząca Monika Skwarek (sala 207)

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w budynku słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9.
Zapisy na matematyczne ferie przyjmowane są drogą telefoniczną pod numerem 516 248 129 lub mailową: danielstaw3@wp.pl
Organizatorzy serdecznie zapraszają!

ferie2019.jpg
Wysłano 15 Stycznia 2019

ZSI będzie walczyć o kolejny tytuł – „Innowacyjnej szkoły”

Udowodniliśmy już, że jesteśmy Szkołą Dobrego Wychowania oraz Zaczytaną Szkoła. Wyznaczyliśmy sobie nowy cel. Chcemy pokazać, że jesteśmy także placówką innowacyjną, która wykorzystuje techniki informacyjno-komunikacyjne w praktyce szkolnej. Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego. Koordynatorki konkursu w naszej szkole – Panie Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, z pomocą nauczycieli pracujących w ZSI, zmierzą się z różnorodnymi działaniami. Przeprowadzimy cykl lekcji, na których wykorzystywana będzie tablica interaktywna (znajdująca się na wyposażeniu wielu sal w szkole), nagramy filmik „TIKi szkoła”, będziemy poruszać zagadnienia związane z bezpieczeństwem w Internecie, zorganizujemy także szkolne mistrzostwa gier komputerowych. To tylko niektóre z zaplanowanych działań. Więcej informacji zamieścimy już wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "Innowacyjna szkoła". Zapraszamy do śledzenia naszych innowacyjnych działań.
smile
Wysłano 15 Stycznia 2019

Uczniowie ZSI na Nocy Biologów

Uczniowie ZSI: Zuzanna Starkowska, Weronika Bernacka (obydwie uczennice z klasy 1 Technikum Weterynarii) oraz Cezary Płusa (kl. I Liceum Plastyczne) uczestniczyli w Nocy Biologów - akcji zorganizowanej już po raz ósmy przez Instytut Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku. Projekt, który ma formę wykładów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, jak również wszystkich osób, którzy interesują się naukami biologicznymi.
"Czy istnieje recepta na wieczne zdrowie" - wykład dr Marty Zdanowicz, która z odrobiną humoru przekazała słuchaczom informacje o modnych dietach, ćwiczeniach, o tym jak cieszyć się zdrową i dobra formą na długie lata i jak ważny jest sen w życiu każdego człowieka. I najważniejsze co z tym wszystkim wspólnego mają bakterie jelitowe. Prowadząca omówiła podstawowe elementy zdrowego życia: zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, harmonię duszy i ciała, profilaktykę chorób oraz rolę jelit w budowaniu zdrowia. Oznaczenia produktów, czytanie etykiet przy pomocy aplikacji telefonicznych oraz wzrost świadomości człowieka dotyczące odżywiania ułatwia nam konsumentom poruszanie się po sklepowych półkach. Alergie pokarmowe i zaburzenia na tle pokarmowym to schorzenia XXI wieku. Reagowanie odpowiednio i eliminacja alergenów pokarmowych pozwala w pełni funkcjonować organizmowi. Naturalne probiotyki i prebiotyki ułatwiają i wzmacniają naszą naturalną florę bakteryjną, jelita zasiedlają bakterie mikroskopijne bezjądrowe twory a ich waga 2 kg w naszym organizmie jest znacząca i pożyteczna. Dyskusja uczestników wykładu i wykaz literatury dopełnił i zakończył wykład.
"Antybiotyki - dobrodziejstwa czy przekleństwa" - w naszych czasach skuteczność i celowość stosowania antybiotyków budzi kontrowersje. Wzrasta niebezpieczeństwo ze strony bakterii, które charakteryzują się antybiotykoodpornością. Wykład, notabene biologiczny, przeniósł nas w świat bakterii chorobotwórczych. W dobie stosowania leków na wszystko i tym samym antybiotyków, pojawiają się bakterie odporne na antybiotyki. Dr Zdanowicz przedstawiała historię odkrycia antybiotyków, przypomniała budowę komórki bakteryjnej i uzmysłowiła konsekwencje złego stosowania i przyjmowania antybiotyków.
Interesujące zajęcia!
smile
Wysłano 14 Stycznia 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl