Aktualności

Dzień Języków Obcych w ZSI i SMS

W naszej szkole odbyła się nowa, cykliczna impreza - Dzień Języków Obcych, przygotowana przez naszych anglistów: Panią Karolinę Matkowską i Pana Bartosza Norka. Wydarzenie miało na celu przybliżenie kultury, zwyczajów, języka, znanych postaci oraz tradycji kulinarnych z różnych zakątków świata. Mieliśmy okazję zobaczyć świetne prezentacje 11 krajów: Rumunii, Włoch, Grecji, Węgier, Rosji, Indii, Hiszpanii, Francji, Łotwy, Egiptu i Brazylii. Poziom konkursu przerósł oczekiwania organizatorów. A jury w składzie: Pani dyrektor Monika Stępnik oraz Pan Andrzej Fijałkowski, miało trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Ogłoszenie wyników odbędzie się już w poniedziałek na pierwszej długiej przerwie w auli szkolnej - zapraszamy przedstawicieli klas biorących udział w konkursie. smile smile smile
Wysłano 18 Listopada 2018

„Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem”. Międzypokoleniowe spotkanie poetyckie

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku zapraszają Wszystkich Seniorów na wydarzenie pt. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem”.
Wydarzenie odbędzie się 28 listopada o godz. 10.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. „Podróże intelektualne ze Zbigniewem Herbertem” – to oryginalny i interesujący wykład połączony z montażem multimedialnym oraz prezentacją wierszy Herberta. Program jest przygotowany przez Sekcję Literacką Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach trwającego Roku Herbertowskiego.
Podczas wykładu dr Marianna Borawska (opiekun naukowy sekcji literackiej SUTW i Przewodnicząca Słupskiej Rady Seniorów) omówi życie i twórczość znakomitego polskiego poety, dramaturga i eseisty. Wystąpienie dr Borawskiej będzie przeplatane materiałami filmowymi o przedwojennym i okupacyjnym Lwowie (w mieście poeta spędził dzieciństwo i wczesną młodość ) oraz o powojennych losach Herberta. W ramach wydarzenia słupscy seniorzy będą też recytować wiersze autora „Pana Cogito”.
Wiersze Herberta stały się manifestem pokoleń walczących o wolną Polskę i sprzeciwiających się systemowi totalitarnemu. Pan Cogito piętnował oportunizm i nijakość. Ważna była postawa moralna. Bezkompromisowość, odwaga, wierność wartościom i wierność sobie. Serdecznie zapraszamy na międzypokoleniowie spotkanie poetyckie wszystkich seniorów do naszej szkoły. Celem wydarzenia jest również budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku na kanwie kultury, stwarzanie przestrzeni do poznawania się – mówi Pani Karolina Pera, nauczycielka w słupskim ZSI, koordynatorka spotkania poetyckiego.
Więcej informacji o wydarzeniu pod numerem telefonu 516 248 129.
Organizatorzy serdecznie zapraszają! smile
Wysłano 18 Listopada 2018

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach uczestniczyły dwie klasy 2A i 3B pod opieką pana Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej Szkoły. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu - prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz opatrywania ran. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. W trakcie ćwiczeń uczniowie mieli okazję zapoznać się ze środkami przymusu bezpośredniego stosowanymi przez funkcjonariuszy w trakcie szkolenia i na służbie, takimi jak: kajdanki zespolone, pasy obezwładniające i kaftany bezpieczeństwa. Poza tym w trakcie pobytu klasy policyjne miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich z broni krótkiej na strzelnicy pneumatycznej. Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. smile
Wysłano 16 Listopada 2018

"Zakręcona akcja dla Kubusia". Wspomóż inicjatywę uczniów ZSI i SMS!

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku rozpoczęli „Zakręconą akcję dla Kubusia. Wkręć się w pomaganie!”. W ramach akcji nasza młodzież zbiera plastikowe nakrętki, stare telefony komórkowe, zepsute laptopy, tablety, płyty CD/DVD, tusze atramentowe oraz baterie. W ten sposób nasi uczniowie chcą pomóc w zebraniu środków na nierefundowaną operację stóp niepełnosprawnego Kuby Jankowskiego.
Kuba Jankowski ma 10 lat i pochodzi z podbytowskiego Świątkowa. Urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową. Cierpi również na szereg innych poważnych schorzeń, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Po ponad 9 - letniej intensywnej rehabilitacji samodzielnie jeździ na rowerze rehabilitacyjnym, a w ortezach i z pomocą kul ortopedycznych próbuje nauki chodzenia. Obecnie chłopiec wymaga leczenia operacyjnego z powodu nawrotu zniekształcenia w obu stopach. Operację zaplanowano na czerwiec 2019 roku w poznańskiej Ortop Poliklinice. Ośrodek w Poznaniu nie ma umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia, a koszt operacji wynosi 14000 zł.
Uczniowie ZSI i SMS postanowili wesprzeć Kubusia. W tym celu nasi podopieczni zbierają plastikowe nakrętki stare telefony komórkowe, zepsute laptopy, tablety, płyty CD/DVD, tusze atramentowe i baterie. Inicjatywa młodzieży potrwa do czerwca przyszłego roku. Zbierane rzeczy trafią do recyklingu, a pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na operację 10-latka. Zbiórkę w naszej placówce koordynuje Pani Maria Lelakowska, opiekunka szkolnego wolontariatu.
Do akcji pomocy dla Kubusia mogą włączyć się wszyscy mieszkańcy powiatu słupskiego. Czekamy też na szkoły, przedszkola, firmy i instytucje, które chcą przyłączyć się do zbiórki. Wystarczy przynieść przedmioty, które zbiera nasza młodzież do budynku Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku przy ulicy Koszalińskiej 9 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 15. Po odbiór większych ilości zbieranych rzeczy chętnie podjedziemy. Wszelkie informacje o akcji pod numerem telefonu 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce charytatywnej dla Kubusia. Warto pomagać! smile smile smile
Wysłano 15 Listopada 2018

Wielki sukces Sandry Skurnóg na międzynarodowym konkursie plastycznym!

Z wielką radością informujemy, że Sandra Skurnóg, uczennica klasy drugiej Liceum Plastycznego, zdobyła prestiżową Nagrodę Przewodniczącego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Na konkurs rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej napłynęła rekordowa liczba 754 prac z rekordowej liczby 37 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy.
„Wejście - przejście – wyjście” - taki tytuł nosi praca stworzona przez naszą utalentowaną licealistkę.- To tryptyk, wyobrażający ogród w artystycznym aspekcie. Opiekę artystyczną nad uczennicą sprawował Pan Sergiusz Powałka.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Przewodniczący jury prof. dr. hab. Jan Rylke, podkreślił, że wiele nadesłanych prac jest tak dobrych, że można je „pokazać na każdej wystawie profesjonalnej sztuki”. Celem konkursu była m.in. promocja utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, wymiana doświadczeń uczniów szkół artystycznych i prezentacja dokonań w zakresie sztuk plastycznych, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich, rysunkowych i graficznych.
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” to jedyny konkurs plastyczny w Polsce, który odbywa się pod patronatem honorowym Ambasadorów Grupy V4 i Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem głównym wydarzenia było I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego. Współorganizatorzy konkursu to: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Płocka Galeria Sztuki.
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki przy ulicy Henryka Sienkiewicza 36 dnia 23 listopada o godz. 12.00.
Serdecznie gratulujemy Sandrze tak spektakularnego sukcesu! Wielkie brawa dla Pana Sergiusza Powałki za świetne przygotowanie naszej uczennicy do konkursu! Kawał dobrej roboty! smile smile smile
Wysłano 12 Listopada 2018

Sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości!

W dniu dzisiejszym na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się XIII Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy z Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Wydarzenie odbyło się z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na starcie biegu stanęło ponad 90 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Zawodników nie rozpieszczała także pogoda i nawierzchnia, niska temperatura, opady deszczu oraz piaszczyste drogi i wzgórza wydm na terenie poligonu nie ułatwiały im 10 kilometrowego biegu. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół mundurowych uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Paweł Pszeniczny, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas zajęli II miejsce. Naszych licealistów do zawodów przygotował Pan Arkadiusz Herman.
Zakończenie biegu odbyło się niedaleko strzelnicy poligonu, gdzie usytuowany był start i meta zawodów. Tu na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kiełbaski, herbata i ognisko. Laureaci XIII Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary, medale, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, a puchary i nagrody wręczał sam marszałek Józef Piłsudski wspólnie z Komendantem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca w zawodach i życzymy dalszych sukcesów w konkursach szkół mundurowych! smile smile smile
Wysłano 09 Listopada 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl